Na Severanov sme opäť nevyzreli: Tentokrát naša dvadsiatka podľahla Fínom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

NYKÖPING - Slovenským hokejistom do 20 rokov nevyšlo ani druhé stretnutie Turnaja piatich krajín vo švédskom Nyköpingu. Vo štvrtkovom zápase podľahli Fínom 2:5.

Slováci otvorili skóre už v 5. minúte po presnom zásahu útočníka Alexa Čiernika, zásluhou Rasmusa Toivainena však Fínsko o necelých 5 minút vyrovnalo. V druhom dejstve predviedli Fíni suverénny výkon a po troch góloch zvýšili na 4:1. V záverečnej tretine skóroval aj útočník Emil Järventie, na konečných 2:5 upravil v 59. minúte Lucas Jendek.

Slovensko prehralo úvodný duel s domácim Švédskom tesne 3:4, na podujatí odohrá ešte dva zápasy. V piatok sa o 15:30 h stretne so Švajčiarmi a v sobotu uzavrie turnaj duelom s Čechmi, ktoré je na programe od 14:00 h.

Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov v Nyköpingu:
SLOVENSKO - Fínsko 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Góly: 5. Čiernik (Žlnka, Štrbák), 59. Jendek (Suchý) - 9. Toivainen (Lind), 24. Pulkkinen (Järventie), 31. Alasiurua (Kumpulainen, Kangas), 39. Talvikunnas (Hakkarainen, Vesala), 56. Järventie (Vesala).

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
Ivan Feneš, tréner SR 20: "Do zápasu sme vstúpili výborne. Nadviazali sme na výkon proti Švédom, Fíni mali s nami obrovský problém. Veľmi dobre sme sa pohybovali, vypýtali sme si fauly. Prvú presilovku sme využili, v druhej sme, paradoxne, inkasovali. Trošku to zmenilo priebeh zápasu. Špecifiká druhej tretiny sa ukázali ako kľúčové v tomto stretnutí. Stratili sme kontrolu nad duelom, robili sme zlé rozhodnutia, ktoré nás stáli výsledok.

V tretej tretine sme sa vrátili k nášmu výkonu. Zatiaľ sme na turnaji odohrali päť vynikajúcich tretín, potrebujeme však zlepšiť efektivitu. Veľmi ma tešia výborné výkony celej prvej formácie v zložení Čiernik, Repčík, Žlnka, taktiež výkony obrancov Štrbáka s Kmecom. Vidno, že chlapci sú skvele pripravení na sezónu. Potrebujeme však 20 takýchto kvalitných hráčov, aby sme boli schopní konkurovať najlepším na svete."

Viac o téme: Slovensko Fínsko Turnaj piatich krajín hráčov do 20 rokov