Iní rozprávali, on vyskúšal realitu: Český reprezentant sa iba díval s otvorenými ústami

Ondřej Lingr v drese Feyenoordu RotterdamOndřej Lingr v drese Feyenoordu Rotterdam Zdroj: Profimedia

ROTTERDAM - Futbalista Ondřej Lingr pripustil, že ani nesníval o tom, že v závere tohto prestupového obdobia zamieri zo Slavie do Feyenoordu Rotterdam.

Dvadsaťštyriročný ofenzívny univerzál je nadšený zo zázemia v slávnom holandskom klube, pri príchode vraj pozeral s otvorenými ústami. Na tlačovej konferencii po dnešnom zraze českej reprezentácie pred septembrovými zápasmi si Lingr pochvaľoval, že v nedeľu pri krátkom debute za Feyenoord zaznamenal asistenciu a dúfa, že jeho minúty na ihrisku budú pribúdať.

Pozeral s otvorenými ústami

"Je to môj prvý zahraničný angažmán, takže je to niečo iné. Nie je to ako tu v Česku, nie je tam taká kabína. Ale chlapci sú fajn a myslím, že sa s tímom čoskoro zžijem. Všetci mi pomáhajú, cítim sa tam dobre," uviedol Lingr.

"Zatiaľ ešte nemám ani byt, bolo to fakt rýchle. Ale pocity sú neskutočné. Bol to môj splnený sen vyskúšať si zahraničný angažmán. Som rád, že som prišiel do tak skvelého klubu, ktorý bude hrať aj Ligu majstrov," doplnil bývalý hráč Karvinej a Slavie.

Dlho sa špekulovalo o jeho možnom odchode do Panathinaikosu Atény, nakoniec ho ale v závere prestupového obdobia získal Feyenoord. "Vedel som o Feyenoorde, že som bol asi rok a pol sledovaný, pretože sme proti nim dvakrát hrali v pohároch. O záujme som vedel, ale toto leto som to vôbec neriešil. Prišlo to zo dňa na deň. Asi som si to ani nevysnil, ale o to som radšej, že to vyšlo," uviedol Lingr.

Prostredie vo Feyenoorde ho nadchlo. "Musím sa priznať, že som tam prišiel a mal som otvorené ústa, pretože to bolo fakt niečo iné. Máme úžasné tréningové centrum, je tam všetko, jedáleň, raňajky, skvelý zdravotnícky tím. Všetci o mne všetko vedeli, hneď sa o mňa starali.

Som za to rád. Myslím, že ako hráč tam môžem zase o trochu vyrásť. V Nemecku je to napríklad ešte o krok viac, ale aj tak som bol prekvapený. Oproti Česku je to iný svet. Teraz som pochopil, že je to pravda, keď to hovoria chlapci, ktorí si vyskúšali zahraničie," podotkol Lingr.

Slavia robila i nemožné, aby ho udržala

V Slavii, kde by sa mu končila zmluva za rok, ho veľmi chceli udržať. "Musím priznať, že ku koncu som už o tom uvažoval, že by som kariéru predĺžil v Slavii. Ale všetci v klube vedeli, že môj cieľ a prianie bolo skúsiť zahraničný angažmán. Nakoniec som na všetkých videl, že mi to veľmi priali," uviedol Lingr.

"Nebolo to jednoduché, všetci vieme, že som bol asi štyri päť mesiacov tlačený k novej zmluve. Ale vydržal som a oplatilo sa. Aj pán Tvrdík (šéf Slavie) pochopil, že je to skvelá ponuka. Zaželal mi veľa šťastia. Určite sa ešte stretneme a prehodíme pár pekných slov, pretože angažmán v Slavii bol fakt skvelý,“ doplnil Lingr.

V začiatkoch mu veľmi pomáha slovenský reprezentant a bývalý zadák Sparty David Hancko. "Je to obrovsky dôležité, Hanco sa ma hneď prvý deň ujal. Prišiel som v stredu a on už v pondelok (predtým) o tom vedel. Asi sa ho na mňa pýtali. Som veľmi rád, že tam je. Pre mňa je to niečo nového, bol som celý život v Česku, teraz si budem zvykať. On mi s tým pomohol, som mu za ten začiatok vďačný," povedal Lingr, ktorý do Feyenoordu zamieril na hosťovanie s opciou pred záverečným 4. predkolom Európskej ligy.

S Hanckom sa ešte v dresoch Slavie a Sparty stretli v derby. "Spomínali sme na to. Mali sme celkom dobré súboje pri derby. Ale všetko dobré, všetko zlé je zabudnuté. Ono je to všetko na ihrisku, potom sme kamaráti," podotkol Lingr.

Prišiel, videl, asistoval, zvíťazil

V nedeľu v 85. minúte naskočil za Feyenoord do záveru stretnutia v Utrechte a hneď asistenciou prispel k vysokej výhre 5:1. "Som veľmi rád, že sa debut podaril, že som prihral na gól. Musím sa priznať, že minulý týždeň bol pre mňa fakt náročný, pretože príchod zo Slavie bol veľmi rýchly. Musel som sa s tímom rýchlo zžiť, podarilo sa mi to. Chalani mi pomohli, Hanco mi pomohol," povedal Lingr.

"Bol som už teraz pripravený na zápas s tým, že tam pôjdem. Som rád za šancu a dúfam, že minúty budú pribúdať. Myslím, že so mnou počítajú na post pod útočníkom, na desiatku. Vedia, čo odo mňa majú očakávať. Že napádam, dávam góly, som nebezpečný vo vápne. S týmto ma kupovali," podotkol.

Teší sa na skupinu Ligy majstrov, v ktorej holandský šampión narazí na Atlético Madrid, Lazio Rím, Celtic Glasgow. "V kabíne sme sledovali žreb. Všetci boli spokojní až na to Lazio, s ktorým Feyenoord už hral v Európskej lige a raz prehral. O to viac ho budeme chcieť poraziť v Lige majstrov. Máme zvučné mená, ale určite budeme chcieť postúpiť. Myslím, že doma môžeme poraziť každého, vonku to bude trochu ťažšie," premýšľal Lingr.

S reprezentáciou sa začal chystať na štvrtkové stretnutie kvalifikácie majstrovstiev Európy proti Albánsku, v ktorom si český tím môže poistiť vedenie v skupine a urobiť ďalší krok k postupu.

"Vieme, že je to obrovsky dôležitý zápas. Ak vyhráme, zase sa priblížime postupu. Vieme, že Albánsko má teraz dobré mužstvo a dobré výsledky. Ale myslím, že sa na to výborne pripravíme. Hráme doma, asi bude vypredané. Nič nepodceníme a neberieme nič iné ako víťazstvo," dodal.

Viac o téme: Slavia Praha Feyenoord Rotterdam Dávid Hancko Ondřej Lingr
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy