Prvý ročník ženského Alpsko-Jadranského pohára na domácej pôde: Čajky sú na všetko pripravené

Radosť hráčok ČajokRadosť hráčok Čajok Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Piešťanské basketbalistky budú pred štartom ligovej sezóny hostiť úvod historicky prvého ročníka ženskej verzie Alpsko-Jadranského pohára. Na turnaji sa okrem domácich Čajok zúčastnia chorvátsky tím KK Trešnjevka Záhreb, slovinský ŽKK Triglav a rakúsky SKN St. Pölten.

Čajky odohrajú dva zápasy, v sobotu sa stretnú s chorvátskymi vicemajsterkami, v nedeľu ich čaká nováčik rakúskej najvyššej súťaže.

"Snažili sme sa o našich súperoch zistiť informácie, pretože konfrontácia v tejto súťaži je novinkou a chceme byť na jej štart poctivo pripravení. Chorvátska Trešnjevka Záhreb bola minulý rok vo finále tamojšej ligy, majú družstvo zložené z domácich hráčok a o kvalite a tradícii chorvátskeho basketbalu sa asi nemusíme baviť.

Videli sme tiež výsledky St. Pöltenu v príprave proti nám známym súperom, no ako nováčik rakúskej ligy určite budú hrýzť. Verím, že v domácom prostredí dokážeme oba zápasy zvládnuť a úspešne vstúpiť do sezóny," uviedol tréner Peter Jankovič pre klubový web.

Súťaž pozostáva z dvoch štvorčlenných skupín, počas troch turnajov odohrajú tímy po dva zápasy s každým súperom v skupine. Dva najlepšie tímy z oboch skupín postúpia do záverečného turnaja Final Four. Podujatie v Piešťanoch je na programe cez víkend 23. a 24. septembra.

Alpsko-jadranský pohár v Piešťanoch - ženy:
sobota 23. septembra
16.00 ŽKK Triglav - SKN St. Pölten
18.30 Piešťanské Čajky - KK Trešnjevka Záhreb
nedeľa 24. septembra
13.30 KK Trešnjevka Záhreb - ŽKK Triglav
16.00 SKN St. Pölten - Piešťanské Čajky

Viac o téme: Piešťanské Čajky Alpsko-jadranský pohár
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy