Ťažko v príprave, ľahko v ostrej súťaži? Slovenský majster sa vracia z Česka bez medaily

Piešťanské ČajkyPiešťanské Čajky Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRNO - Basketbalistky Piešťanských Čajok skončili na Memoriáli profesora Paši v Brne bez medailového umiestnenia. V sobotnom zápase o tretie miesto podľahli domácim Žabinám Brno 67:74.

"Bol to mimoriadne bojovný duel z oboch strán. Striedali sme veľmi dobré úseky s veľmi zlými a nakoniec nás to stálo víťazstvo. Mali sme veľký problém s faulami, ale na druhej strane, mohli sme si vyskúšať hrať aj v iných zloženiach," uviedol tréner Peter Jankovič pre klubový web.

Hneď v úvode turnaja Čajky odohrali stretnutie s poľskými Polkovicami, v ktorom prehrali 59:65. "Ak to porovnám s prvými zápasmi v Polkoviciach, tak určite vidím posun dopredu. Opäť nám však ukázal nedostatky v našom koncepte v útoku, aj v obrane. Vedeli sme, že budeme hrať s kvalitným tímom. Tobôž, keď prišiel v kompletnom zložení. Dokázali sme sa vyrovnať s ich agresivitou, čo bol asi najväčší rozdiel v porovnaní s predošlými stretnutiami. V niektorých úsekoch hry sme vyzerali veľmi dobre," vyhlásil kouč Čajok.

Basketbalistky majú za sebou v príprave štyri vystúpenia, vo všetkých zaznamenali tesné prehry. Ďalší zápas ich čaká vo štvrtok 14. septembra na domácej palubovke proti SBŠ Ostrava.

Viac o téme: Piešťanské Čajky Memoriál profesora Paši
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Piešťanské Čajky
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy