VIDEO Kam utekáš? Ukážkový Fehérváryho bodyček, priklincoval najproduktívnejšieho hráča NHL

Martin Fehérváry tvrdým bodyčekom uzemnil Jacka HughesaMartin Fehérváry tvrdým bodyčekom uzemnil Jacka Hughesa Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum, repro foto Twitter/Hockey Daily 365

NEWARK - Hokejisti Washingtonu Capitals v jedinom dueli v noci na štvrtok zvíťazili na ľade New Jersey Devils 6:4 a prerušili šnúru troch prehier.

Diváci v Prudential Center boli svedkami šialeného strenutia, v ktorom padlo až desať gólov. Washingtonu vyšla parádne prvá tretina, v ktorej si vypracoval trojgólový náskok. Do bránky Devils sa na začiatku druhej časti postavil Vítek Vaněček namiesto Akiru Schmida a domáci dokázali otočiť skóre na 4:3 vo svoj prospech štyrmi gólmi v priebehu 6 minút a 30 sekúnd.

Tretia tretina už bola opäť v réžii Capitals, skórovali v nej postupne Strome, Connor McMichael i Ovečkin a priviedli svoj tím k zisku dvoch bodov. Pri všetkom bol aj slovenský obranca v službách Washingtonu Martin Fehérváry.

Do kanadského bodovania sa v prestrelke nezapísal, no bol tretí najvyťaženejší hráč tímu a minutážou 22:14 prekonal svoje doterajšie sezónne maximum. Fehérváry nastúpil v prvej obrannej dvojici Capitals, bol líder zápasu v štatistike bodyčekov (6), zaznamenal aj štyri zblokované strely a jeden pokus na bránku domácich.

A práve jeden zo šiestich bodyčekov zaujal najviac. Rodák z Bratislavy si vyšliapol na najproduktívnejšieho hráča celej ligy Jacka Hughesa a poriadne ho uzemnil. Pri jednom z množstva útokov chcel líder ofenzívy Devils prejsť poza bránku Washingtonu, zakročil však Fehérváry a útleho kanoniera poslal tvrdo k zemi.

Slovenský obranca je známy tvrdou hrou do tela a Hughesovi udelil poriadnu príučku. Hráči Capitals ho však aj napriek viacerých tvrdým hitom nedokázali zastaviť a prvý center New Jersey si aj tak pripísal tri asistencie. V prebiehajúcej sezóne má na konte už 17 bodov a v počte bodov kraľuje celej NHL.

Viac o téme: Washington Capitals New Jersey Devils Martin Fehérváry Jack Hughes
  • Zdroj: TASR, Športky