VIDEO Americký vlak sa rúti šialenou rýchlosťou: Svetová päťka suverénne preletela do semifinále

Americká tenistka Jessica Pegulová reaguje počas zápasu A-skupiny proti Marii Sakkariovej z Grécka na MS WTA Tour 2. novembra 2023 v mexickom CancúneAmerická tenistka Jessica Pegulová reaguje počas zápasu A-skupiny proti Marii Sakkariovej z Grécka na MS WTA Tour 2. novembra 2023 v mexickom Cancúne Zdroj: TASR/AP/Fernando Llano

CANCÚN - Tenistka Jessica Pegulová vyhrala na Turnaji majsteriek aj tretí zápas v základnej skupine Bacalar a bez straty setu postúpila do semifinále.

Piata nasadená Američanka, ktorá už mala prvé miesto v tabuľke isté, porazila Mariu Sakkariovú 6:3, 6:2. Grékyňa, ktorá sa do Mexika dostala až ako náhradníčka za zranenú Karolínu Muchovú, naopak prehrala aj tretie stretnutie a získala jediný set.

"Zvíťaziť trikrát je skvelý úspech. Zvlášť po tom, čo to minulý rok bolo naopak," citovala Pegulovú agentúra AP.

Ďalší program v Cancúne narušil dážď. Druhý zápas skupiny, v ktorom sa v priamom súboji rozhodne o druhej postupujúcej medzi Arynou Sabalenkovou z Bieloruska a Jelenou Rybakinovou z Kazachstanu, bol prerušený v koncovke druhého setu. Úvodné dejstvo vyhrala Sabalenková 6:2, v druhom viedla súperka 5:3.

Až na dnešný deň bola preložená aj štvorhra, v ktorej mala na kurt znova nastúpiť Pegulová. Spolu s Coco Gauffovou ju čaká duel s nemecko-ruským párom Laura Siegemundová, Vera Zvonarevová.

MS WTA Tour
B-skupina:

Jessica Pegulová (USA.-5) - Maria Sakkariová (Gréc-8) 6:3, 6:2

Aryna Sabalenková (Biel.-1) - Jelena Rybakinová (Kaz.-4) 6:2, 3:5 - prerušené pre dážď

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Jessica Pegulová Maria Sakkariová Jelena Rybakinová Aryna Sabalenková Turnaj majsteriek WTA
  • Zdroj: ČTK, TASR