Michalovce idú ako motorová píla: Piata výhra v rade, takto musíme pokračovať

Peter Kúdelka sa raduje so svojimi zverencamiPeter Kúdelka sa raduje so svojimi zverencami Zdroj: TASR/František Iván

HUMENNÉ - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce uspeli v utorkovom 22. kole Tipos extraligy v zemplínskom derby na ľade Humenného 3:1 a pripísali si piate víťazstvo za sebou. Skóre sa menilo po prvýkrát až na začiatku tretej tretiny, víťazný gól zaznamenal v 51. minúte obranca Bodák.

Takmer vypredané hľadisko na humenskom štadióne sledovalo od začiatku zápasu dianie, ktoré sa z jednej strany prelievalo na tú druhú. "Ťažko sa mi hodnotí tento duel. Musím vyzdvihnúť našich hráčov, nemám im čo vytknúť. Na to v akej situácii sme, v akej zostave sme nastúpili a čo nás trápi, tak podali vynikajúci výkon.

Žiaľ, znova rozhodli špeciálne formácie. Ďakujem hráčom za výkon, ktorý predviedli. Musíme takto pokračovať a ja som presvedčený, že šťastie sa otočí na našu stranu. Dnes bol súper šťastnejší a vyhral tu," hodnotil na pozápasovej tlačovej konferencii síce sklamane, ale zároveň aj odhodlane tréner Humenného Martin Štrba.

Importy sú mimoriadne dôležité

Už neraz sa ukázalo, že na víťazstvo vo vyrovnaných zápasoch chýba extraligovému nováčikovi rozdielový hráč. "Ak nejakých máte, tak ich priveďte, to je celé. Pracujeme na tom od začiatku, čo som prišiel do Humenného, pretože vieme aké dôležité sú importy v každej jednej súťaží," odpovedal lodivod domácich na položenú otázku o rozdielovom prvku v kabíne.

Hlavný tréner Michaloviec sa v hodnotení zápasu zhodol so svojím náprotivkom a za predvedený výkon vzdal hold súperovi. "My sme veľmi šťastní z víťazstva v derby zápase, ktorý nikdy nemá favorita. Najmä prvú tretinu Humenné hralo výborne, domáci boli všade a stále o krok pred nami. Oproti nováčikovi, ktorý hral na našom ľade to bol dnes významný rozdiel.

Musím pochváliť naše špeciálne formácie. Som rád, že sme boli trpezliví a dali sme gól, ktorý sme potrebovali. Bol to ale veľmi ťažký zápas," povedal Peter Kúdelka, ktorého mužstvo od reprezentačnej prestávky ešte nenašlo premožiteľa a dnes zaznamenalo piate víťazstvo za sebou.

Viac o téme: HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné