Slovan si u nováčika splnil úlohu favorita

Richard Huna v gólovej príležitosti Richard Huna v gólovej príležitosti Zdroj: SITA

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Začiatok zápasu sa vo vypredanej Spiš Aréne pre slávnostný otvárací ceremoniál trochu natiahol, čo menej prekážalo domácim. Tí sa pustili do favorizovaných slovanistov bez rešpektu, no úvodné šance Prokopa a Hamráka zostali nevyužité.

Úvodný tlak domácich priniesol v 9. min jedinečnú šancu nováčika na prvý gól, no dvojminútovú presilovku piatich proti trom Spišiaci trestuhodne zahodili. Od polovice prvej tretiny začal preberať iniciatívu najmä vďaka presilovkám Slovan.

Šance Kuľhu a Kováčika spoľahlivý Polc ešte zneškodnil, no na lahôdkovú presilovkovú akciu v podaní skúsenej dvojice Vaic - Huna už nestačil a hostia z Bratislavy šli do kabín s jednogólovým náskokom.

Začiatok druhej tretiny priniesol rozháraný hokej bez šancí na oboch stranách. Vzruch nastal až v 29. min, keď domáci Holečko nastrelil žŕdku Konrádovej bránky. Následne hrali hostia presilovú hru, ktorú v 32. min Demelom po peknej prihrávke od Hujsu aj využili - 0:2. Slovan dostal krídla, no pokusy Nedorosta či Tulupova zneškodnil spoľahlivý Polc. V 35. min puk pekne potiahol domáci Hamrák. Spoza bránky prihral Vartovníkovi a ten prvýkrát v novej extraligovej sezóne rozjasal zaplnené tribúny na Spiši - 1:2. Vzápätí Pavličko z dobrej pozície pálil nad bránku, Macejkov brejk zlikvidoval Konrád, no do konca druhej tretiny sa už stav nemenil.

Menil sa však hneď v úvode tretej časti hry. Macejka v 42. min prekrásne uvoľnil Juríka a ten už zoči-voči Konrádovi nezaváhal - 2:2. Po góle domáci priklincovali hosti pred Konráda, no tento tlak tretí presný zásah nepriniesol. Slovan hrozil rýchlymi brejkmi a jeden z nich minútu pred koncom využil Hujsa - 2:3. Spišiaci hrali v závere power-play, no skúsenejší hráči hostí odolali a odniesli si zo Spiša všetky body.

HK Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 35. Vartovník (Hamrák), 42. L. Jurík (Macejka, Gurčík) - 16. Richard Huna (Vaic, Lipiansky), 32. Demel (Hujsa, Kuľha), 59. Hujsa (Demel, Kuľha)
Rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Stano. Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4721 divákov.

Zostavy:
Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Borovský, Smerčiak, od 21. min Petruk, Horský - Holečko, S. Pavličko, Staroň - Leskovjanský, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Hamrák, Prokop - Lemešani, Heizer, Smotrila
Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Turunen, Tulupov, Tesařík, Štajnoch - Demel, Hujsa, Kuľha - V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan - Vaic, Lipiansky, Richard Huna

Hlasy:

Marián Horváth (tréner Sp. Novej Vsi): "Škoda toho záveru, keď sme po hrubej individuálnej chybe obrancu inkasovali. Blahoželám súperovi k víťazstvu, no myslím si, že bod sme si zaslúžili. Chlapci sa musia naučiť hrať takéto zápasy, v ktorých rozhodujú jedna či dve chybičky. Potlesk zaplnených tribún na záver bol ale pre hráčov pekným zadosťučinením."

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): "Boli sme po výbornej príprave dobre naladení a v presilovkách sme sa ujali vedenia 2:0. Nováčik potom zaslúžene vyrovnal a od gólu na 2:2 bol lepším mužstvom. Minútu pred koncom sa individuálne presadil Hujsa. Sme teda radi, že sme víťazne vstúpili do sezóny."