V tenise je možné skutočne čokoľvek: Argentína utiekla z rakvy a predviedla obrat snov

Burácajúci Argentínčania po postupe na záverečný turnaj Davis CupuBurácajúci Argentínčania po postupe na záverečný turnaj Davis Cupu Zdroj: Profimedia

SANTIAGO/ROSARIO - Šestnástku účastníkov finálového turnaja Davis Cupu skompletizovali po kvalifikačných výhrach 3:2 tenisti Čile a Argentíny.

Čiľania doma v Santiagu otočili zo stavu 1:2 duel proti Peru, Argentína v Rosariu odvrátila tiež až v záverečnej dvojhre blamáž proti Kazachstanu, ktorý bol jeden bod od postupu.

Kazachstan hral síce v Argentíne bez svojej jednotky Alexandra Bublika, ktorý v nedeľu získal titul na turnaji ATP Tour v Montpellier, ale trápil favorizovaných Juhoameričanov až do tajbrejku tretieho setu rozhodujúceho zápasu.

V ňom mal 338. hráč rebríčka Dmitrij Popko proti svetovej dvadsaťpäťke Sebastiánovi Báezovi za stavu 6:4 dva mečbaly, domáci tenista hnaný búrlivým publikom ale získal nasledujúce štyri body a po víťazstve 8:6 v skrátenej hre mohol po výsledku 6:4, 3:6, 7:6 oslavovať postup.

Čiľania boli s Peru na hrane vyradení po prehre v debli, ale z kritického stavu 1:2 sa dostali vďaka výhram Nicolása Jarryho a Alejandra Tabila v záverečných dvojhrách.

Viac o téme: Čile Argentína Davis Cup 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy