Sklamanie alebo očakávaný výsledok? Mal byť hviezdnou posilou, nakoniec je z toho hanba

Patrik Bartošák Patrik Bartošák Zdroj: Profimedia

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Český hokejový brankár Patrik Bartošák za Spišskú Novú Ves napokon chytať nebude.

Tridsaťročný brankár sa po novembrovom predčasnom konci v Hradci Králové minulý týždeň dohodol na spolupráci s popredným tímom slovenskej extraligy, napokon však za druhý tím súťaže neodchytá ani jeden zápas. Klub v dnešnom vyhlásení na webe oznámil, že Bartošák odmietol podstúpiť vstupnú zdravotnú prehliadku, čo bola jedna z podmienok spolupráce.

"Boli sme si vedomí, že prípadné angažovanie (Bartošáka) vyvolá vlnu kritiky. V klube sme ale v posledných rokoch dali podobnú šancu aj iným hráčom a v konečnom účtovaní sa naše rozhodnutie ukázalo ako správne. Preto sme aj v tomto prípade verili našim pozitívnym skúsenostiam respektíve ľudskému prístupu, ktorý sa osvedčil a fungoval," povedal generálny manažér Richard Rapáč.

Zástupcovia Spišskej Novej Vsi sa podľa jeho slov s Bartošákom pred dohodou o spolupráci do konca sezóny stretli a mali informácie o jeho problémoch pri minulých angažmánoch.

Spišiaci mu chcú podať pomocnú ruku

V Hradci Králové skončil účastník majstrovstiev sveta 2019 a člen reprezentácie na OH 2018 a 2022 kvôli závažnému porušeniu zmluvných povinností a opakovaným neospravedlneným absenciám. Predčasne v minulosti skončil aj v Třinci, keď mu Oceláři ukončili zmluvu z dôvodu porušenia životosprávy. V sezóne 2019/20 riešil psychické problémy alkoholom.

"Sme si vedomí, že v hráčovej minulosti existujú udalosti, ktoré sú právom vnímané kriticky. Ale aj napriek tomu sme verili, že sme na základe úspešnej práce s hráčmi s rôznymi problémami mimo ľadu verili, že budeme schopní pomôcť aj Patrikovi," podotkol Rapáč. Napríklad v minulej sezóne v Spišskej Novej Vsi úspešne pôsobil slovenský útočník Martin Réway, ktorý tiež v priebehu svojej kariéry riešil množstvo nešportových problémov.

"Neotočíme sa mu chrbtom, ale sme ochotní mu podať pomocnú ruku, pretože jeho príbeh nie je v športovom svete ojedinelý a chceme byť príkladom toho, že ľuďom nielen profesionálnym športovcom je potrebné pomôcť, keď to najviac potrebujú," dodal Richard Rapáč.

Dohodu s Bartošákom zastavilo neabsolvovanie zdravotnej prehliadky. "Bola jedným zo základných bodov zmluvy. Nezostáva nám tak nič iné, len zmluvu pozastaviť," dodal Rapáč s tým, že slovenský klub je ochotný podať rodákovi z Kopřivnice pomocnú ruku.

Viac o téme: Richard Rapáč HK Spišská Nová Ves Patrik Bartošák
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HK Spisska Nova Ves
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy