Ideálna šanca na cenný kov: Česká biatlonistka nechce podľahnúť domácemu tlaku

Česká biatlonistka Markéta DavidováČeská biatlonistka Markéta Davidová Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Českú biatlonistku Markétu Davidovú čakajú v utorok na domácich majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave vytrvalostné preteky, myšlienky na zopakovanie tri roky starého triumfu z Pokljuky v hlave nemá.

V rozhovore s novinármi si priala, aby si na náročnej trati dobre rozložila sily. Fanúšikovia vo Vysočina Arene jej dodávajú energiu.

"Zajtra to pre mňa budú preteky ako každé iné," povedala Davidová, ktorá je poslednou českou majsterkou sveta a medailistkou zo svetového šampionátu. "Nič také ale v hlave nemám. Nerozmýšľam nad tým," uviedla dvadsaťsedemročná reprezentantka.

Vo vytrvalostných pretekoch bola na posledných štyroch vrcholných akciách vrátane olympijských hier v prvej desiatke. Minulý rok skončila na šampionáte v Oberhofe desiata.

"Myslím, že už všeobecne tie štvorpoložkové preteky beriem trochu inak. Nemám k nim už taký odpor," povedala Davidová.

Česká biatlonistka Markéta Davidová Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Terje Bendiksby/NTB

Pretekárku z Janova nad Nisou povzbudilo deviate miesto v nedeľných stíhacích pretekoch, vďaka ktorým vyrovnala najlepší výsledok v sezóne. Mala desiaty najrýchlejší beh, na strelnici urobila dve chyby.

"Myslím, že robím veci stále rovnako. Včera to ale padalo. Bola som rada, že sa tá práca, ktorú sa snažím robiť, občas vracia. Mojím cieľom je v nej pokračovať," vyhlásila.

Napriek tomu, že na ňu dolieha únava, na ďalšie preteky sa tešia. Dôvodom je búrlivá domáca kulisa. "Preteky tu sú všeobecne na dobitie bateriek. Trať je ale náročná. Berie veľa síl," doplnila.

Z toho dôvodu si chce ideálne rozložiť sily. Priala si, aby podmienky na trati boli aspoň také ako v nedeľu. "Bude dôležité fakt neprepáliť to prvé kolo. Ako tu ľudia kričia, človek má tendenciu do toho dať od začiatku maximum. Ísť na tomto snehu od začiatku úplnú kudla sa ale nevypláca," dodala Davidová.

Viac o téme: Česko Nové mesto na Morave Markéta Davidová MS v biatlone
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy