Košiciam nestačil vo Zvolene ani hetrik Mikúša a vedenie, Dukla uspela na Spiši

Striedačka Trenčína, zľava hlavný tréner Branko Radivojevič a jeho asistent Milan BartovičStriedačka Trenčína, zľava hlavný tréner Branko Radivojevič a jeho asistent Milan Bartovič Zdroj: SITA/Tomáš Somr

ZVOLEN - Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad HC Košice 5:4 v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy. V tabuľke im patrí priebežné 6. miesto, Košičania sú naďalej na štvrtej priečke.

"Oceliarom" k triumfu nepomohol ani hetrik útočníka Tomáša Mikúša, ktorý skóroval v každom z piatich zápasov po príchode z Nových Zámkov. V košickom drese už strelil deväť gólov.

Mikúš začal cestu za druhým hetrikom v sezóne už v 42. sekunde. Keď v 14. minúte Slovák strelou spomedzi kruhov prekonal Kupského, viedli hostia už 2:0. Hecl v 16. minúte unikol obrane "oceliarov" a znížil na 1:2. Druhá tretina patrila domácim, ktorí aj vďaka presilovkám otočili skóre. Legionári Lukosevicius, C. Hults a M. Hults upravili na 4:2. V 52. minúte M. Hults pridal svoj druhý gól v zápase, no hostia sa za stavu 5:2 dokázali vrátiť do zápasu. Mikúš gólmi v 56. a 57. minúte znížil na 5:4, no "oceliarom" sa už nepodarilo vyrovnať.

TEL - 47. kolo:

HKM Zvolen - HC Košice 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)
Góly: 16. Hecl (Lukosevicius), 22. Fortin (C. Hults), 26. Lukosevicius (M. Hults, Bondra), 30. C. Hults (M. Hults, Hecl), 52. M. Hults (Hecl, Mudrák) - 1. Mikúš (Breton), 14. Slovák (Rogoň), 56. Mikúš (Slovák, Breton), 57. Mikúš (Jääskeläinen, Pollock). Rozhodovali: T. Orolin, Baluška - Hajnik, Knižka, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2084 divákov.

Zvolen: Kupsky - Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Andersson, Sládok - Lukosevicius, M. Hults, Hecl - Kolenič, Fortin, Kašlík - Bondra, Šiška, Zuzin - Marcinek, Csányi

Košice: Riečický - Breton, Olsson, Lalonde, Šedivý, Ferenc, Deyl, Dravecký - Lamper, Pollock, Bartánus - Jääskeläinen, Mikúš, Lunter - Šimun, Slovák, Rogoň - A. Bartoš, Havrila, Jokeľ

Nováčik neuspel pod Zoborom

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 5:2. "Corgoni" si upevnili piatu priečku a priblížili sa k spečateniu účasti vo štvrťfinále play off. Humenné, ktoré už s určitosťou opustí najvyššiu súťaž, zaznamenalo ôsmu prehru v sérii.

Nitrania sa naštartovali za ziskom "povinných" troch bodov dvoma gólmi v úvodnej časti. V prostrednej časti domáci výrazne prestrieľali súpera (20:3) a hernú dominanciu potvrdili ďalším presným zásahom. Na začiatku tretieho dejstva ešte v oslabení znížil Sergijenko, no triumf "corgoňov" poistili Čederle a hetrik skompletizoval Lacka.

Tipos extraliga - 47. kolo:

HK Nitra - HC 19 Humenné 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Góly: 5. Lacka (Bajtek), 6. Gates (Newell, Jackson), 36. Lacka (Bajtek, Valent), 45. Čederle (Lacka, Gajdoš), 53. Lacka (Kousa) – 43. Sergijenko (Borov), 60. Šoltés (Foss, Borov). Rozhodovali: Krajčík, Výleta - Orolin, Valo, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, 2495 divákov

Nitra: Aittokallio – Mezei, Valent, Gajdoš, Kousa, Stacha, Cotton, Bača – Bajtek, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo

HC 19 Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergijenko, Novota, Ťavoda, Šimon – Paršin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Šoltés – Ragan, Linet, Vaško – Horvát, Thomka, Borov

Dukla uspela na Spiši

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy  na ľade HK Spišská Nová Ves 3:2. "Vojaci" dokázali zdolať Spišiakov prvýkrát v sezóne a prvýkrát od januára 2022. Pre Spišiakov to bola šiesta domáca prehra z uplynulých ôsmich zápasov.

Trenčania vykročili za cenným víťazstvom už v úvodnej minúte, keď Ahl v presilovke otvoril skóre - 0:1. Spišiaci vyslali na trenčianskeho brankára LaCouveea celkovo 47 striel, no ten viackrát podržal svoj tím. V 28. minúte ho strelou spomedzi kruhov prekonal kapitán domácich Rapáč - 1:1. Kľúčové momenty priniesol záver druhej tretiny. V 36. minúte Škvarek tretím gólom v sezóne vrátil hosťom tesný náskok a Spišiaci v následnej presilovke nielenže nevyrovnali, ale od Charbonenaua inkasovali tretí gól - 1:3. Do zápasu ich síce v úvode tretej časti vrátil Drábek, no Trenčania dokázali udržať tesný náskok.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 28. Rapáč (Merežko), 41. Drábek (Kerbashian) - 1. Ahl (Immo, Pietroniro), 36. Škvarek (Krajčovič, Pietroniro), 37. Charbonneau (Conway). Rozhodovali: Goga, Klejna - Kacej, Stanzel, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2965 divákov.

Spišská Nová Ves: Surák - Merežko, Romaňák, Žiak, Ališauskas, Valach, Groch, Vaverčák - Burgess, Nellis, Archambault - Bakoš, Kerbashain, Drábek - Rapáč, Bortňák, Majdan - Džugan, Zöld, Vandas - Danielčák

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec - Immo, Baláž, Petráš - Charbonneau, Conway, Ahl - Giľák, Sojčík, Sloboda - Škvarek, Mikúš, Krajčovič

Nové Zámky neuspeli na Liptove

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 2:1. Dosiahli tým tretí triumf za sebou a upevnili si pozíciu na priebežnej 10. priečke zaručujúcej účasť v predkole play off. Nové Zámky, ktoré v predošlom kole získali istotu záchrany v extralige, strácajú na Liptákov tri kolá pred koncom 9 bodov.

Pre Novozámčanov sa s veľkou pravdepodobnosťou po základnej časti skončí sezóna. Aby sa tak nestalo, potrebujú vo všetkých troch zostávajúcich zápasoch bodovať naplno a súčasne Liptáci nemôžu získať ani bod.

Novozámčania cestovali na Liptov povzbudení cenným víťazstvom z Humenného. V súboji tabuľkových susedov videli diváci bojovný hokej, ktorému dominovali defenzívy a pozorní brankári. Domáci išli do vedenia v 14. minúte, keď si Nespala poradil s obrancom Mamčicsom a prestrelil Kantora - 1:0. V 24. minúte Novozámčania vyrovnali, keď sa po závare pred bránkou domácich presadil Johnson. Liptáci strelili víťazný gól v 28. minúte po tom, čo Quince v úniku dvoch proti jednému zužitkoval prihrávku Réwaya - 2:1.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC MIKRON Nové Zámky 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 14. Nespala, 28. Quince (Réway) - 24. Johnson (Prokeš, Michnáč). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy - Gegáň, Frimmel, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1275 divákov

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Thompson, Žilka, Mezovský, Lalík, F. Fekiač, Hraško - Réway, Quince, Avcin - Berry, Egle, A. Nauš - Sukeľ, Kriška, Lahtinen - Nespala, Vankúš, Tkáč - Vojtech

Nové Zámky: Kantor - Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák - Michnáč, Prokeš, Johnson - Loggins, Roy, Stupka - Števuliak, Ondrušek, Ružek - Kováč, Barto, Fafrák - Múčka

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen Tomáš Mikuš