Nikto iný sa z jeho tímu už nepresadil: Prekop dvomi gólmi zabezpečil Bohemiansu výhru

Erik Prekop a jeho gólové oslavyErik Prekop a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský futbalista Erik Prekop dvoma gólmi rozhodol o víťazstve Bohemiansu na pôde Zlína 2:1 v nedeľňajšom zápase 4. kola nadstavbovej skupiny o záchranu v českej lige.

Po štvrťhodine hry premenenou penaltou dostal svoj tím do vedenia a v 74. minúte pridal druhý a rozhodujúci presný zásah.

Prekop sa tešil v stretnutí trikrát, rozhodca najprv gól uznal, ale VAR rozhodnutie zmenil, pretože lopta nebola za bránkovou čiarou. Bohemians už mali pred stretnutím istotu účasti v budúcej sezóne. Rovnako aj Jablonec, ktorý remizoval na ihrisku SK Dynamo České Budějovice 2:2. V predposlednom kole sa zachránili aj Pardubice, zdolali Karvinú 4:0 zásluhou hetriku Ladislava Krobota.

Hráči FK Hradec Králové zvíťazili v prvom semifinálovom zápase play off o Európsku konferenčnú ligu (EKL) na pôde FK Teplice 1:0. Hostia hrali od 74. minúty bez vylúčeného Štěpána Harazima, ale napriek tomu strelili gól zásluhou Matěja Koubeka. Odveta je na programe v sobotu na ihrisku Hradca Králové. Mužstvo, ktoré postúpi do finále, bude o postup do EKL bojovať s 5. tímom skupiny o titul.

Nadstavbová časť českej ligy:

Semifinále play-off o Európsku konferenčnú ligu - 1. zápas:
FK Teplice - FK Hradec Králové 0:1 (0:0)
Gól: 87. Koubek, ČK: 74. Harazim (Hradec Králové)
/R. Ludha a R. Čerepkai odohrali celý zápas, S. Bednár sedel na lavičke - S. Dancák odohral celé stretnutie, L. Čmelík nastúpil v 76. minúte/

Skupina o záchranu - 4. kolo:

SK Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 2:2 (2:2)
Góly: 33. Ondrášek, 36. Tranziska – 38. Náprstek, 43. Kratochvíl
/D. Šípoš a M. Králik odohrali celý zápas, M. Madleňák a V. Sliacky sedeli na lavičke - S. Nebyla hral do 90. minúty/

FC Zlín - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Góly: 17. Černín (z 11 m) – 13. a 74. PREKOP (prvý z 11 m)
/M. Rakovan bol na lavičke náhradníkov - E. Prekop hral do 90.+3 minúty a dostal ŽK/

FK Pardubice - MFK Karviná 4:0 (2:0)
Góly: 33., 51. a 54. Krobot, 43. Daněk
/V. Budinský bol na lavičke náhradníkov - D. Krčík hral do 46. minúty, M. Regáli hral do 71. min, R. Mikuš do 71. min/

Viac o téme: FC FASTAV Zlín Erik Prekop Bohemians Praha 1905