MS V HOKEJI 2024 Slafkovský po prehre s Lotyšskom: Boli sme lepší, puk musíme v závere aj zjesť

Juraj Slafkovský (Slovensko) a brankár Kristers Gudlevskis (Lotyšsko) v samostatných nájazdochJuraj Slafkovský (Slovensko) a brankár Kristers Gudlevskis (Lotyšsko) v samostatných nájazdoch Zdroj: TASR/Michal Runák

OSTRAVA - Slovenskí hokejisti si včerajšou prehrou s Lotyšskom 2:3 po samostatných nájazdoch skomplikovali situáciu v B-skupine. Napriek tomu majú na postup do štvrťfinále stále veľmi reálnu šancu.

Slováci začali veľmi dobre, mali množstvo príležitostí, ale všetko smerovalo na brankára Kristersa Gudļevskisa. Naoak, Lotyši sa otriasli a pred koncom úvodnej tretiny strelili úvodný gól.

Slováci dokázali reagovať až v tretej tretine, keď sa presadil Martin Pospíšil. O pár minút neskôr sa zaskvel Juraj Slafkovský, ktorý poslal puk ako na podnose Petrovi Cehlárikovi a viedli sme 2:1.

"Myslím si, že väčšinu zápasu sme boli lepším tímom, len sme nedali góly a prehrali sme," uviedol veľmi sklamaný Slafkovský. Mrzeli ho najmä nevyužité presilovky, ktorých bol súčasťou: "Neviem, prečo v presilovkách nedávame góly, musíme to vylepšiť všetci piati, čo sme vtedy na ľade."

Po rozpačitom úvode sa Slafkovský upokojil a spoluhráčom rozdáva jednu lepšiu prihrávku za druhou. V každom našom zápase patrí medzi najlepších korčuliarov na ľade.

Asi je to jedno, keď som nedal druhý

Naši hokejisti ale viedli len 24 sekúnd. Oskars Cibulskis strelou od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a sklamanie sa znásobilo. "Za stavu 2:1 to musíme v závere udržať, nemôžeme im dovoliť takú strelu, to je vždy nebezpečné. Ten puk musíme aj zjesť niekde v rohu…" pokračoval frustrovaný Slafkovský.

Na turnaji ešte nestrelil gól, ale včera sa po gólovej prihrávke zaskvel v nájazdoch. Ako jediný zo Slovákov premenil prvý pokus, v druhom rozhodujúcom nájazde neuspel. "Asi je to jedno, keď som nedal druhý," zhodnotil stroho nájazdovú lotériu Košičan.

Slovákov teraz čaká voľný deň, v utorok sa predstavia v poslednom zápase skupiny proti Švédsku (21. mája, 20:20).