MS V HOKEJI 2024 Stovky falošných lístkov a desiatky trestných činov: Polícia hodnotí šampionát v Česku

Na snímke slovenskí a českí fanúšikovia povzbudzujú počas štvrťfinálového zápasu Kanada - Slovensko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v PraheNa snímke slovenskí a českí fanúšikovia povzbudzujú počas štvrťfinálového zápasu Kanada - Slovensko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Prahe Zdroj: TASR/Michal Runák

PRAHA - Policajti zaistili počas hokejových majstrovstiev sveta viac ako 730 falošných vstupeniek. Podvodní predajcovia spôsobili škodu takmer 2,6 milióna korún (viac ako 105-tisíc eur).

Polícia to dnes uviedla na sociálnej sieti X. Inak hodnotia policajti šampionát ako pokojný, nasadili naň vyše 8600 príslušníkov. Žiadnu závažnejšiu situáciu nemuseli podľa vyjadrenia na sieti X riešiť ani hasiči. Aj finále sa zaobišlo bez problémov. Záchranná služba pri finálovom zápase ošetrila 23 ľudí na Staromestskom námestí a 43 v pražskej O2 aréne.

Polícia zagratulovala hokejistom k úspechu. "Skvelé výkony hokejistov, úžasná atmosféra na zápasoch a celkovo (z nášho pohľadu) pokojná udalosť bez výrazných narušení verejného poriadku," uviedli policajti.

Zároveň poďakovali návštevníkom MS za ústretovosť, pochopenie a športové nadšenie. Dodali, že okrem podvodov so vstupenkami zaregistrovali 23 trestných činov. Predaj falošných lístkov označila polícia za "jedinú škvrnu na celkovom obraze".

"Gratulujeme nášmu českému hokeju a ďakujeme fanúšikom za to, že sme počas celého šampionátu nemuseli riešiť nič závažné. A to ani na Staromestskom námestí pri sledovaní finále," napísali hasiči.

Pražskí záchranári ošetrili v nedeľu večer na Staromestskom námestí, kde hokejoví fanúšikovia sledovali česko-švajčiarske finále majstrovstiev sveta, 23 ľudí. Päť z nich previezli do nemocnice. V O2 aréne a fanzóne počas zápasu ošetrili 43 ľudí, pričom dvaja skončili v zdravotníckych zariadeniach. Nikto nebol v ohrození života, uviedla na sieti X záchranná služba.

Nedeľné finále sledovalo podľa usporiadateľov na Staromestskom námestí 15-tisíc ľudí. Hlavné mesto posilnilo prevádzku električiek a predĺžilo prevádzku metra o hodinu. Na mieste boli k prípadným zásahom pripravení policajti, strážnici, záchranári aj hasiči.

Českí hokejisti vo finále domáceho turnaja v Prahe v nedeľu večer vyhrali nad Švajčiarskom 2:0 a dosiahli na zlato prvýkrát od triumfu v roku 2010 v Kolíne nad Rýnom a Mannheime. Oslavy zisku titulu majstrov sveta si hokejisti budú môcť dnes vychutnať s fanúšikmi na Staromestskom námestí, začiatok akcie je naplánovaný na 17:00. 

Viac o téme: Česko Vstupenky MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy