MS V HOKEJI 2024 Sledovali batoľatá, deti, dospelí i seniori: Zreteľný dôkaz, že Česko je hokejový národ!

Svetový šampióni z Česka za rok 2024Svetový šampióni z Česka za rok 2024

PRAHA - Nedeľňajší finálový zápas na MS v hokeji medzi Českom a Švajčiarskom sledovalo na ČT Sport a na internetovom iVysielaní rekordných 3,74 milióna divákov starších ako štyri roky.

Ide o najsledovanejší prenos na kanáli ČT Sport a druhý divácky najúspešnejší športový prenos v Českej televízii vôbec po finále Olympijských hier v Nagane Česko - Rusko v roku 1998, ktoré videlo 4,16 milióna divákov. ČTK to dnes povedal Martin Klimeš z tlačového oddelenia Českej televízie.

Nedeľňajšie finále bolo vôbec najsledovanejšou reláciou na všetkých domácich televíziách od 25. decembra 2022, keď ČT vysielala rozprávku Krakonošovo tajomstvo. Zároveň išlo s 253.000 divákmi o najsledovanejší stream v histórii meraní.

Zápas, v ktorom Česi zdolali Švajčiarov 2:0 a stali sa po 14 rokoch majstrami sveta, si nenechalo ujsť 76 percent ľudí, ktorí mali v tom čase zapnutú televíziu. Aspoň na chvíľu si ho potom pustilo 4,81 milióna divákov. Tisíce ľudí zároveň finále sledovalo na veľkoplošných obrazovkách v centrách miest, vo fanúšikovských zónach alebo reštauráciách. "Česká televízia vydala na nedeľňajší zápas vyše 300 povolení na verejnú projekciu," uviedol Klimeš.

Druhým najsledovanejším zápasom na tohtoročnom šampionáte bol na ČT Sport a v iVysielaní štvrťfinálový duel ČR - USA s 2,52 milióna divákov a zásahom 3,33 milióna ľudí. Tretí bol sobotňajší prenos zo semifinále Česko - Švédsko s 2,33 milióna divákov. Aspoň na tri minúty si ho pustilo 2,96 milióna ľudí.

Rekordný prenos dát z O2 Arény

Počas nedeľného finálového zápasu na MS v ľadovom hokeji medzi Českom a Švajčiarskom zaznamenal operátor O2 vo svojej sieti rekordný dátový prenos takmer tri terabity za sekundu

Oproti minuloročnému šampionátu prevádzka stúpla o dve pätiny. Rekordná hranica 3,1 Tbit/s potom presiahla prevádzku aj v hlavnom miestnom internetovom uzle NIX. Vyplýva to z dnešných informácií O2 a združenia NIX.cz.

Špičky dosiahol dátový prenos O2 v tretej tretine nedeľného zápasu českého národného tímu o zlatú medailu, kedy diváci sledovali zápas ako v rámci internetového vysielania Českej televízie, ktoré O2 zaisťovalo, tak aj prostredníctvom samotnej O2 TV. Podľa predbežných údajov ČT videlo finále v iVysielaní okolo pol milióna divákov.

"Diváci si mohli hokej vychutnať na všetkých typoch zariadení – ako mobilných, tak aj v rámci pevnej siete. A záujem bol obrovský. Oproti minuloročnému šampionátu sme zaznamenali nárast prevádzky v sieti o 40 percent, ak by sme porovnávali s majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji v roku 2022, potom hovoríme o náraste prevádzky dokonca o rovných 100 percent," uviedol riaditeľ pre fixné produkty a inovácie v O2 Tomáš Křešťák.

Ako obrovský záujem nedeľný hokejový zápas vyvolal, dokladá podľa O2 aj porovnanie s popoludňajšími zápasmi futbalovej ligy, kedy sa súbežne stretla Slavia Praha s Mladou Boleslavou, Sparta Praha s Viktóriou Plzeň a Baník Ostrava s 1. FC Slovácko.

"Hoci to boli finálové zápasy Fortuna ligy a bežne by sa dalo povedať, že boli divácky veľmi vyhľadávané, z pohľadu prevádzky bol záujem v porovnaní s večerným hokejom sotva polovičný," dodala firma.

Česi vo finále MS porazili Švajčiarov 2:0 a stali sa po 14 rokoch majstrami sveta.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 43

Viac o téme: Česko O2 MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy