MS V HOKEJI 2024 Internetov stačilo po jednom nadpise: Strojca českého úspechu prezradil účinný recept

Na snímke tréner českých hokejistov Radim RulíkNa snímke tréner českých hokejistov Radim Rulík Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA - Českí hokejisti po 14 rokoch oslavujú titul majstra sveta. Po finálovom triumfe na domácich MS v Prahe nad Švajčiarskom 2:0 velebili najmä dvoch hrdinov - autora víťazného gólu Davida Pastrňáka a brankára Lukáša Dostála, ktorý si udržal čisté konto, keď pochytal všetkých 31 striel.

Český úspech niesol aj výrazný rukopis Radima Rulíka. Ten čelil pred MS kritike od domácich médií za nomináciu, no tréner dokázal namiešať správny mix mladíkov i ostrieľaných hráčov. Tím vygradoval svoje výkony vo vyraďovacej fáze, v ktorej postupne vyradil Američanov (1:0), rozdrvil Švédov (7:3) a zvládol aj finálovú taktickú bitku s Helvétmi (2:0).

"V živote som si nemyslel, že sa to môže stať. Je to však najmä o hráčoch, chalani vyhrali majstrovstvá sveta, nie my tréneri. Som však rád, že som zvolil tých správnych hráčov, hoci sa to novinárom koľkokrát nepáčilo. Myslím si, že chalani dokázali, že sa ocitli v nominácii oprávnene," povedal Rulík podľa iDnes.cz.

Svojich zverencov dokázal na MS chrániť od tlaku: "Vypol som si po turnaji v Brne internet, pretože som si prečítal jeden článok ´Rulíkova blamáž s nomináciou´. Vydržal som to až do finálového dňa a vôbec neviem, čo sa dialo. Až ráno mi Jáchym Kondelík na rozkorčuľovaní o všetkom rozprával."

Český tím dokráčal až na hokejový vrchol, lebo mal podľa Rulíka vlastnosti šampiónov: "Súdržnosť, tímovosť, obetavosť, srdce. Keď som videl pred rokom Nemcov a Lotyšov, ničím iným to neuhrali." 

Dôležitým hráčom bol podľa trénera Pastrňák, ktorý rozhodol finálový duel parádnou strelou bez prípravy: "V útočnom pásme bol nesmierne nebezpečný. Strieľal z voleja po signále, Švajčiari o tom vôbec nevedeli, nezachytili to, a on to trafil. To je presne jeho parketa. Som veľmi rád, pretože sme na buly na tejto strane čakali. Chalanom sa to podarilo."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 53

Viac o téme: Česko Radim Rulík MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy