Namiesto osláv titulu si zbytočne skáču do vlasov: Konflikt v českom hokeji sa vyostruje

Majiteľ HC Dynamo Pardubice Petr DědekMajiteľ HC Dynamo Pardubice Petr Dědek Zdroj: Profimedia

PRAHA - Vedenie hokejovej extraligy sa ohradilo vo vyhlásení proti vyjadreniam majiteľa pardubického klubu Petra Dědeka na sociálnej sieti X, kde v minulých dňoch kritizoval množstvo predstaviteľov súťaže na čele s prezidentom Asociácie profesionálnych klubov ľadového hokeja (APK LH) Jánom Tůmom.

Šéf Dynama Dědek sa negatívne vyjadruje na adresu niektorých funkcionárov v súvislosti s blížiacim sa kongresom Českého zväzu ľadového hokeja, kde chce kandidovať do výkonného výboru.

"Nesúhlasíme s mediálnymi výstupmi Petra Dědka a najmä s príspevkami na sociálnej sieti X, ktorými hrubým spôsobom porušuje dobré meno domáceho hokeja i extraligy. Namiesto toho, aby sme po úspešnom svetovom šampionáte využili pozitívnu atmosféru v hokejovom hnutí aj celej spoločnosti, tak podobnými krokmi podrývame dôveru v organizáciu českého hokeja vrátane asociácie združujúcej extraligové kluby," uviedlo predstavenstvo APK LH.

Podľa vedenia extraligy sú osobné útoky umocnené tým, že Dědekove príspevky obsahujú nepresné a nepravdivé informácie. "Tieto aktuálne aktivity nadväzujú, žiaľ, na jeho predchádzajúce deštruktívne kroky, dlhodobé účelové vytváranie atmosféry osobného i mediálneho nátlaku, vrátane právnych úkonov a iniciácie šetrenia kontrolných úradov, ktoré sa vždy ukázali ako neopodstatnené," tvrdí predstavenstvo asociácie.

Podľa Dědeka sú Tůma alebo aj generálny manažér Hradca Králové Aleš Kmoníček pred nadchádzajúcimi voľbami v konflikte záujmov. "Jedným z kandidátov na viceprezidenta ČSLH je Ján Tůma, prezident APK. Čie záujmy bude obhajovať v spore o desiatky miliónov korún medzi ČSLH a APK vo veci marketingových práv?" napísal napríklad Dědek na sieti X v nedeľu.

Kmoníček sa podľa neho v minulosti podieľal na nehospodárnom vedení zväzu (ČSLH) v ére prezidenta Tomáša Kráľa. "Aleš Kmoníček kumuluje viaceré nezlučiteľné funkcie: člen predstavenstva APK, člen VV ČSLH aj za pána Kráľa, kde sa podieľal na nehospodárnom vedení. Ďalej člen dozorky dcérskej spoločnosti ČSLH," uviedol Dědek, ktorý na pôde APK LH neuspel vo voľbách a nestal sa oficiálnym kandidátom extraligy do výkonného výboru.

Viac o téme: Český zväz ľadového hokeja Petr Dědek APK LH Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy