EURO 2024 Tréner Španielov neskrýva nadšenie: Ukazujeme spôsob, akým by ľudia mali držať pri sebe

Mateo Kovačič (vľavo) a Pedri (vpravo) v súboji o loptuMateo Kovačič (vľavo) a Pedri (vpravo) v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Sunday Alamba

BERLÍN - Tréner španielskych futbalistov Luis de la Fuente mal po úvodnej výhre 3:0 nad Chorvátmi na majstrovstvách Európy v Nemecku pre svoj tím len slová chvály. Vyzdvihol predovšetkým prístup, ambíciu a súdržnosť hráčov.

Chorvátskeho kouča Zlatka Daliča zase mrzelo, že po prvom inkasovanom góle sa jeho mužstvo už do sobotňajšieho stretnutia nevrátilo. "La Roja" rozhodli o výhre už v prvom polčase, keď sa postupne trafili Álvaro Morata, Fabián Ruiz a Dani Carvajal.

"Chcem vyzdvihnúť prístup, štedrosť a ambíciu tímu. Toto sú jeho neuhasiteľné vlastnosti," povedal dvadsaťšesťročný De la Fuente na tlačovej konferencii.

"Predviedli sme komplexný výkon, založený na súťaživých génoch, ktoré prechádzajú mužstvom. Či už od mladíkov, tak skúsených hráčov, ktorí vyhrali skoro všetko, čo sa dalo, ale sú naďalej poriadne hladní a odhodlaní," uviedol niekdajší hráč Bilbaa alebo Sevilly.

Mateo Kovačič (vľavo) a Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Sunday Alamba

Pochvalu si podľa neho zaslúžili všetci hráči. "Sú sebavedomí a veria, že môžeme niečo dokázať. Superhviezdy dávajú svoje služby tímu. Sme tvrdo pracujúci tím a spája nás jeden cieľ. Moje mužstvo ukazuje súdržnosť a spôsob, akým by ľudia mali držať pri sebe," vyhlásil kouč.

Úradujúci držitelia bronzu z predvlaňajších majstrovstiev sveta neprežili vydarený vstup do Eura. "V prvých desiatich, pätnástich minútach sme prečkali úvodný tlak Španielov. Potom sme prevzali kontrolu a začali si vytvárať šance. Potom sme ale inkasovali kvôli našej chybe a nedokázali sme sa vrátiť do zápasu. Nebolo to dobré," poznamenal Dalič.

V 65. min vystriedal kapitána Luku Modriča a Matea Kovačiča. "Máme pred sebou dva dôležité zápasy proti Albánsku a Taliansku. V tej chvíli sme prehrávali 0:3 a nemali sme veľa šancí na obrat, preto som ich stiahol," vysvetlil sedemdesiatpäťročný Dalič.

Viac o téme: Španielsko Chorvátsko EURO 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy