Šláger Bundesligy skončil remízou, Šesták hral celý zápas

Mari GomezMari Gomez Zdroj: SITA

MNÍCHOV - V úvodnom nedeľňajšom zápase a zároveň šlágri 13. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy sa medzi domácim Bayernom Mníchov a aktuálnym lídrom tabuľky Leverkusenom zrodila remíza 1:1. Bavori viedli od 8. min zásluhou kanoniera Maria Gomeza, no do prestávky ešte stihol vyrovnať Stefan Kiessling. V druhom polčase sa nič podstatného neudialo a obe mužstvá si po stretnutí na svoje konto pripísali bod.

Po trinástom kole už s istotou ostane na prvej priečke práve Leverkusen, ktorý bude mať pred svojimi prenasledovateľmi minimálny náskok jedného bodu. V druhom nedeľňajšom zápase domáci Hamburg prekvapujúco prehral s tímom Vfl Bochum. Jediný gól stretnutia strelil v 77. min stredopoliar Dennis Grote. Slovenský reprezentačný útočník Stanislav Šesták hral do 90. min. Hamburg po tejto prehre klesol na piate miesto v tabuľke.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 13. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Leverkusen 1:1 (1:1)
Góly: 8. Gomez - 14. Kiessling, 69 000 divákov

Hamburg - Bochum 0:1 (0:0)
Gól: 77. Grote, 53 838 divákov