Fantastické: Slovensko bude hrať o medaily!

Postupová radosť na slovenskej lavičkePostupová radosť na slovenskej lavičke Zdroj: SITA

VANCOUVER - Zimné olympijské hry pomaly finišujú a vrcholí aj hokejový turnaji plný najväčších hviezd súčasnosti. Slovensko senzačne v štvrťfinálovom súboji zdolalo Švédsko 4:3 a po prvýkrát v histórii si na olympiáde zahráme o cenné kovy. V semifinále nás čaká domáca Kanada, ktorá je najväčším adeptom na titul. Zápas je na programe v sobotu o 3:30 SEČ.

Švédsko - Slovensko 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
Góly: 34. Hörnqvist (Forsberg), 35. Zetterberg (Enström), 50. Alfredsson (Bäckström, L. Eriksson) - 28. Gáborík (Marián Hossa, Demitra), 29. Sekera (Zedník, Pálffy), 40. Demitra (Chára, Marián Hossa), 50. T. Kopecký (Marián Hossa, Demitra).
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 29:14, rozhodovali: McCreary (Kan.), Ronn (Fín.) - Feola (USA), Morin (Kan.), 17 493 divákov

60. min: Ubránili sme obrovský nápor a sme v SEMIFINÁLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vyhrávame nad Švédskom 4:3 !!!

60. min: Švédi bez brankára.

59. min: Začínajú poriadne horúce chvílky pred našou bránou. Forsberg úraduje. Z brejku pohrozil Marián Hossa.

58. min: To najlepšie čo v súčasnosti Švédsko má k dispozícii, je momentálne na ľade. Tréner Filc vzal time-out.

57. min: Stále sa pozorne bránime, Švédi sú zatiaľ bez nápadov a šancí.

56. min: V najbližších sekundách sa dá určite očakávať obrovský švédsky tlak. Od medailových bojov nás delia 4 minúty a 13 sekúnd.

55. min: Výborne sa bránime, nepúšťame Švédov do vyložených šancí.

53. min: Momentálne sa bojuje o každý meter ľadu. Tímy si uvedomili, že ide o veľa! Aktívnejší samozrejme Švédi.

52. min: Svoju prítomnosť na turnaji pripomenul po dlhom čase Žigmund Pálffy. Jeho delovku zrazil švédsky obranca nad plexisklo.

50. min: Gól - 4:3. Okamžitá švédska odpoveď. Nekrytý Alfredsson nedal strelou z prvej z priestoru medzi kruhmi Halákovi žiadnu šancu.

50. min: GÓÓÓÓÓL - 4:2!!! Tomáš Kopecký strieľa zrejme najdôležitejší gól v kariére. Po úniku Demitru a nevydarenej strele Hossu zasunul puk do bránky.

48. min: Naša "checking-line" teraz dobrú minútu udržala puk pred Lundqvistom, aj keď ho nedokázala ohroziť.

47. min: Iba vyhadzujeme puky od poliacej čiary a vzápätí čakáme na Švédov v strednom pásme.

46. min: V držaní puku jasne dominuje náš súper. Postupnými útokmi sa snaží dostať na dostrel Haláka, ten zatiaľ všetky pokusy likviduje.

45. min: Teraz sme sa zbytočne pripravili o výbornú šancu. Gáborík v postavení mimo hry. Zvládli sme však ďalšie oslabenie.

44. min: "Tri korunky" obstrelujú Haláka. Veterán Lidström preveril jeho pozornosť. Závar pred našou bránou, ale vyhadzujeme puk.

43. min: Zatiaľ pozorne bránime, švédsky tlak sa však začína stupňovať. Oslabuje nás Gáborík, ktorý je vylúčený za hrubosť.

42. min: Švédi natlačení v našej obrannej tretine, Sedinovci si pri chuti a snažia sa o vyrovnanie. Demitra vyhadzuje, zakázane uvoľnenie.

41. min: Tretiu tretinu začíname v oslabení, keďže Cibák stále sedí na trestnej lavici.

Švédsko - Slovensko 2:3 po II. tretine (0:0, 2:3)
Góly: 34. Hörnqvist (Forsberg), 35. Zetterberg (Enström) - 28. Gáborík (Marián Hossa, Demitra), 29. Sekera (Zedník, Pálffy), 40. Demitra (Chára, Marián Hossa).
Rozhodujú: McCreary (Kan.), Ronn (Fín.) - Feola (USA), Morin (Kan.)
Strely: 19:11

40. min: Teraz budeme hrať v oslabení my. Cibák dostal 2 minúty za podrazenie. Koniec druhej tretiny.

40. min: GÓÓÓL - 3:2. Pavol Demitra!!! Nádhernou strelou z ľavej strany nedal náš center Lundqvistovi žiadnu šancu. Dokonalý vinkel! Asistencie pre Cháru a Mariána Hossu.

39. min: Ďalšia početná výhoda pre Slovensko. Enström podrazil Cháru.

38. min: Slováci sú momentálne zakríknutí, oveľa aktívnejší je tím v žltých dresoch, našim sa nedarí dostať k puku.

36. min: Začína sa vlastne odznova. Dva zlepené góly na jednej aj druhej strane by však mohli konečne zvýšiť tempo hry.

35. min: Gól - 2:2. Po 27 sekundách je vyrovnané. Opäť úraduje Forsberg. Dôrazne napádal Jurčinu pred našou bránkou a ten si nechtiac zrazil do siete nahodený puk Zetterberga.

34. min: Gól - 2:1. Švédi znižujú, Peter Forsberg ukážkovo prihrával spoza brány a Hornqvist bekhendom prekonal Haláka.

32. min: Švédi su zjavne otrasení z tohto dvojgólového direktu. Pokračujú vo svojej nevýraznej hre, naši hokejisti sa takisto zbytočne dopredu nehrnú.

29. min: GÓÓÓL - 2:0. Andrej Sekera strelil nádherný gól. Zedník potiahol akciu po pravej strane, predložil ideálnu prihrávku nášmu obrancovi a ten nemal problém zavesiť! Asistenciu si pripísal aj Pálffy.

28. min: GÓÓÓL - 1:0. Marián Gááááborííííík!!! Konečne sme pred Lundqvistom roztočili veľký kolotoč. Šatan, Demitra a Gáborík ohrozovali švédskeho brankára z každej pozicíe, až dostal kanonier NY Rangers ideálnu prihrávku od Hossu a typickým spôsobom skóroval. Bod za prihrávku aj pre Demitru.

27. min: Zahráme si ďalšiu presilovku. Zlé striedanie Švédov.

26. min: Švédi sa teraz usadili pred Halákom, naša pätica sa bráni a nedokáže sa dostať k puku.

25. min: Hrá sa v strednom pásme, nahadzujú sa puky, ale takmer nikto za nimi nekorčuľuje.

23. min: V hre je veľa nepresností, ofsajdy, zakázané uvoľnenia. Zápasu chýba iskra. Vôbec to nevyzerá, že sa bojuje o postup do semifinále.

22. min: Nahodený puk skončil v lapačke Haláka. Vhadzuje sa po jeho pravej ruke. Tempo hry sa zatiaľ výrazne nezmenilo.

21. min: Úvodné buly druhej tretiny je za nami. Hossa bojoval o puk v rohu klziska, ale Švédi sa bez problémov dostali z pásma.

Švédsko - Slovensko 0:0 po I. tretine
Strely: 7:7

20. min: Na záver sa trochu pritvrdilo, dva "hity" za sebou aspoň trochu pobavili znudených divákov v aréne. 10 sekúnd pred koncom si pripisal ďalší zákork aj Halák. Je tu záverečná siréna.

18. min: Druhú minútu presilovky odohral Stümpelov útok, ani ten neohrozil Lundqvista.

17. min: Zahráme si ďalšiu presilovku. Za hákovanie Šatana si trest odsedí Tallinder. Kombinovaný presilovkový útok sa usadil v pásme, Hossa-Gáborík-Demitra sa pokúšali rozložiť švédsku obranu rýchlymi prihrávkami, ale nedarí sa nám.

16. min: Švédi sa osmelili, skúsený Forsberg si hľadal ideálnu streleckú pozíciu. Upokojili sme hru, do útoku sa vybrala dvojica Gáborík a Šatan, hra je však prerušená - prihrávka rukou.

15. min: V našej tretine teraz pekne zakombinovala súrodenecká dvojica Sedinovcov, Halák bol pozorný.

14. min: Hrá sa už v plnom počte na oboch stranách. Je to obrovská taktická bitka s vyčkávaním na prvú chybu.

13. min: Začala sa naša minútová početná výhoda. Lundqvista sme však ohrozili iba propagačnou strelou Mariána Hossu.

12. min: Švédi naďalej veľmi pozorne bránia a takmer sa nepúšťajú do útoku. Je tu ďalšie vylúčenie. Johansson podrazil Kopeckého.

11. min: Presilovú hru začal druhý slovenský útok, naši sa však dlho v útočnom pásme nezdržali. Je však po presilovke. Za nedovolené bránenie odchádza na trestnú lavicu Richard Zedník.

10. min: Budeme hrať presilovku. Pahlsson - 2 minúty za hrubosť.

9. min: Do veľkej šance sa dostával Šatan, Lundqvist sa musal natiahnuť ako bol dlhý, aby vychytal jeho pokus.

8. min: Na ľade druhá slovenská formácia, ohroziť Švédov sa snažil z ľavej strany Gáborík.

7. min: Obraz hry je vyrovnaný, dominujú kvalitné defenzívy oboch tímov.

6. min: Na druhej strane vyskúšal pozornosť Lundqvista tvrdou strelou Martin Cibák.

5. min: Švédi sa na pár sekúnd usadili v našom pásme, strelecký pokus si pripísal Alfredsson.

4. min: Súperi sa "oťukávajú", snažia sa o postupné útoky. Švédsku akciu zakončil Zetterberg.

2. min: Bojovnosťou sa od úvodu prezentuje Zedník, ktorý bojuje o puky pri mantineloch.

1. min: Vhadzovanie v našom obrannom pásme, do brejku sa dostalo duo Hossa - Kopecký a druhý menovaný zakončil skvelú prihrávku svojho spoluhráča z Chicaga. Chýbal však dôraz a Lundqvist nemal problémy.

1. min: Slováci v modrých dresoch, Švédi v tradičnej žltej. Zápas o postup do semifinále sa začal.

Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera - Marián Hossa, Demitra, Kopecký - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Zedník, Handzuš, Šatan - Cibák, Marcel Hossa, Radivojevič

Švédsko: Lundqvist - Enström, Öhlund, Kronwall, Lidström, Magnus Johansson, Tallinder, D. Murray, Oduya - Weinhandl, H. Sedin, D. Sedin - Hornqvist, Zetterberg, P. Forsberg - Alfredsson, Bäckström, L. Eriksson - Franzén, Pahlsson

Pridá sa do tejto vybranej spoločnosti aj Slovensko? Zabudnú naši reprezentanti na nevýrazný výkon s Nórskom? Dokážeme ubrániť hviezdy severského tímu na čele s legendárnym Petrom Forsbergom? Strelíme Lundqvistovi vôbec prvý gól na turnaji?

Sledujte náš ONLINE prenos a všetko sa dozviete!

• Zdroj: športky, SITA, TASR