Schiavoneová nepovažuje spornú loptičku za príčinu prehry

Francesca Schiavoneová sa háda s rozhodkynouFrancesca Schiavoneová sa háda s rozhodkynou Zdroj: SITA

PARÍŽ - Talianska tenistka Francesca Schiavoneová si nemyslí, že sporná loptička v závere druhého setu rozhodla o triumfe Číňanky Na Li vo finále grandslamového turnaja Roland Garros. Talianka v Paríži obhajovala titul z minulého roka, no vo finále Roland Garros podľahla čínskej tenistke 4:6, 6:7.

"Hrala veľmi dobre," povedala turnajová päťka z Talianska. "Mala vynikajúcu percentuálnu úspešnosť podania. Nešla do druhých podaní a nedala mi tak príležitosť na útok. V prvom sete jej forhendy mierili k základnej čiare. Držala ma ďaleko od siete a stále som sa musela brániť."

Li v druhom sete viedla 4:2, no Schiavoneová otočila na 5:4. V závere druhého setu sa Talianka dohadovala s rozhodkyňou pri spornej loptičke, o ktorej si myslela, že dopadla mimo ihriska. Schiavoneová neuspela a následne Li získala deväť loptičiek za sebou, keď v nasledujúcom tajbrejku Talianka nezískala ani bod. Schiavoneová však nevidí príčinu prehry v tomto incidente.

"Keď je loptička mimo, tak je mimo. Ak je v ihrisku, tak je v ihrisku. Tak ma to učili, keď som bola malá," dodala Schiavoneová. "Jedna loptička nerozhodne, ale v takomto momente si treba poriadne prezrieť miesto dopadu loptičky."

Schiavoneová pred rokom na ceste do finále Li zdolala v treťom kole, no Talianka priznala, že Číňanka sa za posledných 12 mesiacov zlepšila. "Oveľa viac behá, najmä vtedy keď hrám z rohu do rohu," uzavrela Talianka. "Dostala sa tam skôr ako loptička a dokázala tak odohrať niekoľko bodov navyše."