VIDEO Pálffy rozhodol o triumfe Skalice nad Bystricou

Žigmund Pálffy strieľa víťazný gólŽigmund Pálffy strieľa víťazný gól Zdroj: SITA

SKALICA - Domáci boli v úvode aktívnejší, pomohli im k tomu aj vylúčenia hostí. V 9. min pri početnej výhode otvoril skóre Višňovský, ktorý vrátil brankárom Chorošunom vyrazenú Lušnákovu strelu späť do siete.

O vyrovnanie skóre sa postaral prekvapujúco Školiak, ktorý ideálne nahral Marcusovi Kristoffessonovi, a ten bez problémov spomedzi kruhov využil ponúknutú šancu na vyrovnanie. Dobrú šancu mal Kapuš, no Lakosila zblízka neprekonal. Do konca tretiny sa na skóre už nič nemenilo, hoci hostia pri vylúčení Jaborníka trafili žŕdku Lakosilovej bránky.

Druhú tretinu začali domáci opäť presilovkou, keď si Kokavec k dvojminútovému trestu vykoledoval za protestovanie 10 minút osobný trest za nešportové správanie. Presilovky domácim však nevychádzali, aj keď Pálffy bol v každej formácii na poste obrancu či útočníka. Hra bola rozháraná, domácim chýbala presnosť v rozohrávke, hosťom väčší dôraz pri zakončovaní skutočných kontier. Jednu z krajších akcií zápasu dve minúty pred koncom rozohral Holovičov útok, no Jaborník ideálnu prihrávku Kutálka zakončil len strelou, ktorý bystrický brankár Chorošun kryl.

V 43. minúte dobrú príležitosť nevyužil Kutálek, vzápätí neuspel so svojim prienikom ani hosťujúci Hričina. Obe mužstvá naďalej predvádzali hokej plný nepresností a nervozity. Zápas úrovňou zaostával za extraligovým priemerom. V 48. minúte unikal Pálffy, fauloval ho Haverinen, domáci však presilovku opätovne nevyužili. V tretej časti hry sa väčšinou hralo v obrannej tretine Bystrice, no snaha domácich vyznievala neúčelne. V 58. minúte bol vylúčený domáci Kloz, no Pálffy dostal tú správnu prihrávku a svoj brejk premenil na 2:1 pre domácich. Hostia pri hre bez brankára puk dostali za chrbát Lakosila, no pred týmto momentom bola posunutá bránka domácich, gól nemohol byť uznaný. Tri body v zápase, ktorý divákov nenadchol zostali na Záhorí. Bolo to jediné, čo potešilo domácich fanúšikov.

HK 36 Skalica - HC'05 Banská Bystrica 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 9. T. Višňovský (Lušnák, Pálffy), 59. Pálffy (R. Školiak) - 11. Kristoffersson
Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Návratek, 1758 divákov.

Skalica: Lakosil - Guláš, Mach, Kloz, I. Jankovič, Jaborník, Magušin, Srnec, Bučka - Pálffy, R.Školiak, J. Hruška - Lušňák, Obdržálek, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, M. Šátek - Klejna, T. Mikúš, J.Jurík

Banská Bystrica: Chorošun - Cebák, Cuník, Haverinen, Kolba, Bambúch, Brňák, Huba, Kubka - Kristoffersson, Jokila, Kútny - Paľov, Kapuš, M. Kokavec - T. Hričina, Heizer, Nemček - Themár, Petro, Bendík

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Išli sme jednoznačne za víťazstvom. Tri získané body tešia, aj keď víťazný gól padol až v závere. Celý zápas sme boli aktívnejší, súpera sme prestrieľali takmer dvojnásobným počtom striel, no húževnato sa bránil. Ťažko sme sa presadzovali najmä v priestore pred gólmanom, no o to sú tie tri body cennejšie."

Alpo Suhonen, tréner Banskej Bystrice: "Je to frustrujúce prehrať takýmto spôsobom v poslednej minúte. Hrali sme proti Pálffymu, takmer celých 59 minút sme ho eliminovali. Ani rozhodca nám však veľmi nepomohol, tiež to bol jeden zo súperov, ale Pálffyho sme neustrážili a to rozhodlo."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv