VIDEO Demolácia Genku, Chelsea prehrala v Leverkusene

Radosť ValencieRadosť Valencie Zdroj: SITA

VALENCIA - Čistým hetrikom už v prvom polčase zápasu FC Valencia - RC Genk sa prezentoval Roberto Soldado. Španielsky futbalista potreboval na dosiahnutie troch gólov len 26 minút a Valencia sa vďaka vysokej výhre na belgickým tímom dostala na druhé miesto v E-skupine. Do streleckej listiny sa zapísal ešte Jonas, Hernández, Aduriz a Costa. Belgický klub definitívne skončí na poslednom mieste tabuľky.

Bayer Leverkusen totiž doma otočil zápas s Chelsea Londýn a farmaceuti sa po výhre 2:1 dostali do čela "grupy". V hre o postup do ďalšej fázy sú tak ešte tri tímy s výnimkou Genku.

FC Valencia (Šp.) - Racing Genk (Belg.) 7:0 (4:0)
Góly: 13., 36. a 39. Soldado, 10. Jonas, 68. P. Hernández, 70. Aduriz, 81. T. Costa, rozhodoval: Chapron (Fr.)

Valencia: Diego Alves - Miguel, Rami, Victor Ruiz (46. Parejo), Mathieu - P. Hernández, Topal, T. Costa, Feghouli (57. Piatti) - Jonas, Soldado (65. Aduriz)

Genk: Köteles - Vanden Borre, Nadson, Hyland (61. Limbombe), Pudil - Buffel, Camus, Tözsér, De Bruyne - Barda (71. Nwanganga), Vossen (46. Sarr)

Bayer Leverkusen (Nem.) - FC Chelsea (Angl.) 2:1 (0:0)
Góly: 73. Derdiyok, 90. M. Friedrich - 49. Drogba, rozhodoval: Kassai (Maď.)

Leverkusen: Leno - Schwaab (57. Schürrle), M. Friedrich, Toprak, Michal Kadlec (71. Derdiyok) - L. Bender, Rolfes - Castro, Ballack, Sam - Kiessling (82. Oczipka)

Chelsea: P. Čech - Ivanovič, Terry, David Luiz (68. Alex), Bosingwa - Raúl Meireles (81. Mikel) - Lampard, Ramires - Sturridge, Drogba, Mata (65. Malouda)