VIDEO Košice nadelili odovzdanej Žiline poltucet

Radosť KošičanovRadosť Košičanov Zdroj: SITA

KOŠICE - Prvú možnosť v zápase mal už v 20. sekunde Richard Huna, ale jeho bekhend minul košickú bránku. V 40. s sa príležitosť domácich skončila gólom, keď sa presadil Bartoš. Ten istý hráč sa ocitol pred žilinským brankárom aj v 4. min, ale nepochodil. V 11. min pohotovo vypálil Miklík k pravej žŕdke a bolo 2:0.

V úvode druhej tretiny boli aktívnejší hostia, ale Kudělka a po ňom ani Nemec neprekonali Hyláka. V polovici stretnutia hrali domáci presilovku, tá trvala len 12 s, od modrej čiary vystrelil Novák a prekvapil Johanesa - 3:0. O 18 s neskôr to bolo už 4:0, Baláž po nájazde vyhnal Johanesa z bránky, nahradil ho Murín. Jeho lapačka bola v akcii v 31. min po zakončení Draveckého. Róbert Huna mal šancu v 32. min, neskôr trafil Bartoš na opačnej strane žŕdku.

V III. tretine Košičania kontrolovali vývoj stretnutia. V 44. min pripravil Pašek ideálnu pozíciu Haščákovi a ten zakončil do prázdnej bránky - 5:0. Hosťujúci Sivák potom nepremenil samostatný únik a Zálešák trafil žŕdku. Šiesty gól pridal Mlynarovič, 35 s pred koncom duelu strelil čestný gól Žiliny Drevenák.

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Góly: 1. P. Bartoš (Zálešák, Dravecký), 11. Michel Miklík (Mlynarovič), 30. M. Novák (Šeda, Spilar), 30. M. Baláž, 44. Haščák (Pašek), 45. Mlynarovič - 60. M. Drevenák (Michajlov, Ďurkech)
Vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Orolin, Smrek, 4419 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, M. Takáč, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Zálešák, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Mlynarovič - Spilar, Marcel Haščák, D. Pašek - Gmitter, M. Baláž, Petruška

Žilina: Johanes (30. Murín) - D. Devečka, Kudělka, T. Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Bajaník, Krčula - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - M. Drevenák, Michajlov, Smotrila - J. Kubiš, Linet, T. Sýkora

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Konečne nám vyšla prvá tretina. Premenili sme šance a strelili dva góly. Potom hrali chlapci uvoľnenejšie. Dúfam, že nám tento zápas pomôže a aj v ďalších budeme hrať uvoľnene."

Milan Jančuška (tréner Žiliny): "Favorit zápasu bol jasný. Škrt cez rozpočet nám urobila Lacova choroba, ktorý mal dobrú formu. Zápas poznačila už prvá minúta a gól inkasovaný po našej chybe. Mali sme šance, ale všetko to končilo na brankárovi Hylákovi. Košice boli lepšie v koncovke, aj vo finálnej prihrávke."

• Zdroj: SITA, huste.tv