VIDEO Robben sa ospravedlnil za filmovanie: Bolo to hlúpe

Arjen RobbenArjen Robben Zdroj: SITA

BERLÍN - Holandský futbalista v službách Bayernu Mníchov Arjen Robben sa ospravedlnil za jeden z jeho povestných pokusov vypýtať si penaltu prifilmovaným pádom, ktorý predviedol v zápase osemfinále Nemeckého pohára s Bochumom. Dokonca označil svoje správanie za hlúpe.

V 41. minúte teatrálne spadol v šestnástke VfL po jemnom kontakte s obrancom a následnom urobení ďalšieho kroku. Rozhodca mu na jeho etudu neskočil a vytiahol žltú kartu.

"Bolo to hlúpe. Možno to bol zákrok na penaltu, ale mal som spadnúť skôr. Takéto veci by som nemal robiť, ospravedlňujem sa," povedal Robben v dobrej nálade po tom, ako v prvej minúte nadstaveného času strelil postupový gól Bayernu na 2:1.

Robben je už aj v bundeslige známou simulantskou firmou. Nedávno za dva sporné zákroky na neho dostal červenú kartu obranca Stuttgartu Claudio Molinari a aj vďaka tomu Mníchovčania vyhrali 2:1. Útočník Stuttgartu Martin Harnik to komentoval slovami: "Robben je typ hráča, ktorý ide k zemi ešte skôr, ako sa ho dotknete."

• Zdroj: SITA, youtube