VIDEO Skalica doma rozstrieľala Zvolen, päťbodový Pálffy

Žigmund PálffyŽigmund Pálffy Zdroj: SITA

SKALICA - V Skalici sa hral od začiatku rýchly hokej. Útoky sa síce striedali, no bez výraznejších šancí. Prišla presilová hra domácich, keď arbiter poslal hostí do troch,

Skaličania vytvorili presilovkový tlak a po Pálffyho prihrávke, v momente jej ukončenia, dostal domácich do vedenia Vyrúbalík. Hra v tejto tretine bola poznačená častými vylúčeniami na oboch stranách. Domáci odskočili súperovi o dva góly, keď Lušňák spoza bránky zasunul puk pod ležiaceho Sáblika. V závere mohol Pálffy pridať ďalší gól, no ostal strelecky naprázdno.

Na začiatku druhej tretiny hrali Skaličania presilovú hru a znovu zaúradoval Žigo, keď prihral a Obdržálek zúžitkoval na 3:0. Pri ďalšej presilovej hre znovu zaúradoval Pálffy a Obdržálek upravil na 4:0. Pálffy mal prsty i v ďalšom góle, ktorý po jeho strele vsietil Konečný. Trápenie Zvolena pokračovalo a inkasovali ďalší gól z hokejky Šátka. Hostia nedokázali využiť takmer žiadnu šancu, ani presilovú hru a dokonca pri presilovej hre, ktorá im skončila, Kutálek naskočil na ľad a zvýšil vedenie domácich. V 36. minúte mal Zvolen možnosť strelenia gólu, no nevyužil ani výhodu trestného strieľania. V ďalšej minúte arbiter nariadil na druhej strane trestné strieľanie, ktoré Klejna pretavil vo ôsmy gól.

Na začiatku tretej tretiny hostia zvýšili úsilie v snahe dosiahnuť čestný gól. No ich útoky boli bezzubé. Udrelo na druhej strane, keď prvý skalický útok prečíslil hostí a Školiak po prihrávke Pálffyho zvýšil na 9:0. Hostia sa tiež dočkali gólu, keď v nasledujúcej minúte Otčenáš strelil čestný úspech Zvolenčanov. A tak v priemernom extraligovom zápase Skaličania zaslúžene vysoko zvíťazili a pripísali si dôležité body do tabuľky.

HK 36 Skalica - HKM Zvolen 9:1 (2:0, 6:0, 1:1)
Góly: 7. Vyrúbalík (Pálffy), 17. Lušňák (Kloz), 21. Obdržálek (Vyrúbalík, Pálffy), 25. Obdržálek (R. Školiak, Pálffy), 29. R. Konečný (Pálffy, R. Školiak), 31. Šátek (Holovič), 36. Kutálek (T. Višňovský), 37. Klejna (z trest. strieľania), 50. R. Školiak (Obdržálek, Pálffy) - 51. Otčenáš (Leskovjanský, Škvaridlo) Vylúčení: 6:8, navyše: Ťavoda (Zvolen) 10 min za nešportové správanie 10 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0
rozhodovali: Homola, R. Polák - Orolin, J. Tvrdoň, 2 316 divákov

Peter Oremus (tréner Skalice): "Museli sme už vyhrať. Dnes pred zápasom sme si rozobrali hru a prístup. Som spokojný ako hráči pristupovali k hre a k zápasu."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): "Ťažko hodnotiť dnešný zápas. Rozdelil by som ho na dve časti. Góly, ktoré sme dostali počas signalizovaných vylúčení plus trestné strieľanie a tú druhú časť - 3:1 v rovnovážnom stave. Skalica bola lepšia najmä v presilových hrách a iných herných činnostiach a zaslúžene vyhrala."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv