VIDEO Mainz porazil Freiburg, Jendrišek odohral iba 7 minút

Maxim Choupo-Moting dáva gólMaxim Choupo-Moting dáva gól Zdroj: SITA

BERLÍN - Slovenský futbalista Radoslav Zabavník absolvoval v nedeľu svoju bundesligovú premiéru v tejto sezóne a jeho Mainz si poradil doma v 19. kole s Freiburgom 3:1.

Mainz so Zabavníkom v základnej zostave mal skvelý vstup do zápasu a už v 17. minúte bolo prakticky rozhodnuté o plnom bodovom zisku pre domácich.

Duel ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho obrancu Diagneho po štyroch minútach, po ktorom kouč Freiburgu v snahe posilniť defenzívu stiahol z ihriska slovenského útočníka Erika Jendrišeka. Ďalší slovenský reprezentant Karim Guédé presedel zápas na lavičke náhradníkov a Freiburg sa krčí na poslednom mieste tabuľky.

Futbalisti Borussie Mönchengladbach vyhrali v zápase 19. kola nemeckej bundesligy na ihrisku VfB Stuttgart jednoznačne 3:0. Po polhodine hry dostal hostí do vedenia Mike Hanke, v záverečnej desaťminútovke spečatila Borussia triumf ďalšími dvoma gólmi a dotiahla sa na rozdiel jediného bodu na trojicu lídrov Bayern Mníchov, Dortmund a Schalke.

Mainz 05 - SC Freiburg 3:1 (3:0)
Góly: 3. a 17. Choupo-Moting, 6. Polanski - 68. Krmas, ČK: 4. Diagné (Freiburg)
Radoslav Zabavník (Mainz) odohral celý zápas, Erik Jendrišek hral do 7. min, Karim Guédé (obaja Freiburg) sedel na lavičke náhradníkov

<object width="550" height="339"><param name="movie" value="https://videa.hu/flvplayer.swf?v=EA6233e94kHOiAJA" /><param name="allowscriptaccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><embed width="550" height="339" src="https://videa.hu/flvplayer.swf?v=EA6233e94kHOiAJA" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" /></object><br />

Stuttgart - Mönchengladbach 0:3 (0:1)
Góly: 31. Hanke, 81. Reus, 84. De Camargo

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom.com