Myjavský štadión rastie do krásy, striedačky na anglický spôsob

Rekonštrukcia štadióna Spartaka Myjava
Rekonštrukcia štadióna Spartaka Myjava

MYJAVA - Rekonštrukcia futbalového štadióna v Myjave, kde sa má o necelý mesiac odohrať prvý domáci corgoňligový zápas so Zlatými Moravcami, pokračuje podľa plánu.

Tesne pred dokončením je nová tribúna C, na ktorej chýbajú už len stavebné úpravy vstupov a zábradlia. Práce naplno pokračujú na novej tribúne B za bránou, ktorá bude mať na sebe sedadlami vytvorený nápis Myjava a takisto sa začala výmena strešnej krytiny na pôvodnej tribúne s označením A.

Na nej budú aj upravené striedačky mužstiev, ktoré budú po novom vybudované na "anglický spôsob", teda budú zapustené do tribúny.

Za bránkou pri ihrisku s umelou trávou sú pripravené základy pre nosnú konštrukciu s plachtou, ktorá bude opticky uzatvárať priestor hracej plochy. Revitalizáciou prešiel aj myjavský trávnik, do ktorého bol zabudovaný systém umelého zavlažovania a pripravené sú všetky siete pre umelé osvetlenie a kamerový systém, ktoré by mali byť dobudované v ďalšej etape.

Podľa slov prezidenta klubu Pavla Halabrína má klub ambíciu dostavať štadión do navrhovanej podoby do mája budúceho roka.

Súčasný plán investora a klubu Spartak Myjava je taký, aby bol štadión na súťaž pripravený do 10. júla tohto roku. Po skončení práve vykonávaných prác bude nasledovať montáž reklamných plôch, úprava areálu a prístupových komunikácií, vybudovanie informačného systému na štadióne a montáž vstupných turniketov.

Riešený bude takisto systém parkovania na Marečkovej a Staromyjavskej ulici tak, aby nevznikali problémy s parkovaním obyvateľov priľahlých ulíc v okolí štadióna. Prakticky to bude riešené zákazom vjazdu do tejto časti mesta hodinu pred a hodinu po zápase, s výnimkou obyvateľov ulíc pri športovom areáli či zamestnancov tu existujúcich prevádzok a obchodov. Tí majú možnosť vyzdvihnúť si do 21. júla 2012 na Mestskej polícií v Myjave povolenia na vjazd.

Na myjavskom štadióne má byť v tomto roku preinvestovaných okolo 350 000 až 400 000 eur, celkové náklady na nový stánok sa vyšplhajú na 850 000 eur.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
spartakmyjava.sk

DISKUSIA