Guldan s Hroncom súčasťou sna: Z tretej ligy až po treble

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

SOFIA - Bulharský futbalový klub Ludogorec Razgrad skompletizoval stredajším víťazstvom 3:1 nad Lokomotivom Plovdiv v ligovom Superpohári zisk pamätného treble. Nováčik súťaže, v drese ktorého pôsobia aj dvaja slovenskí legionári Ľubomír Guldan a Jakub Hronec, sa v sezóne 2011/12 tešil tiež zo zisku titulu a pohára.

Skóre stretnutia otvoril už v 10. minúte brazílsky obranca Junior Caicara a hoci jeho krajan v drese súpera Dakson da Silva o tri minúty neskôr vyrovnal z priameho kopu, v závere prvého polčasu vrátil Ludogorcu vedenie kapitán Emil Gargorov. V poslednej minúte riadneho hracieho času spečatil triumf majstra ďalší Brazílčan Marcelinho.

Ludogorec, ktorý ešte pred dvoma rokmi pôsobil až v tretej najvyššej súťaži, pôsobí v meste Razgrad s populáciou necelých 35.000 obyvateľov. Zverenci trénera Ivajla Peteva sa na budúci týždeň premiérovo predstavia v európskom pohári, keď si v druhom predkole Ligy majstrov zmerajú sily s chorvátskym Dinamom Záhreb.