Tuft po časovku na Eneco Tour lídrom, Contador 7.

Svein TuftSvein Tuft Zdroj: steephill.tv

ARDOOIE - Víťazom 6. etapy, ktorou bola individuálna časovka na 17,4 km, sa na cyklistických pretekoch Eneco Tour stal kanadský jazdec Svein Tuft. Cyklista tímu Orica-GreenEdge dosiahol čas 20:25 min.

Na druhom mieste zaostal za Tuftom o päť sekúnd Američan Taylor Phinney zo zoskupenia BMC Racing a tretí bol Holanďan Lars Boom z Rabobanku so šesťsekundovým mankom.

Španiel Alberto Contador skončil na siedmom mieste, keď prišiel do cieľa s 22-sekundovou odstupom.

Po časovke je na čele priebežného poradia práve Tuft, ktorý vedie pred Boomom o päť sekúnd. Contador je desiaty (+49 s).

Eneco Tour - 6. etapa (Ardooie - Ardooie, individuálna časovka na 17,4 km): 1. Svein Tuft (Kan.) Orica-GreenEdge 20:25 min, 2. Taylor Phinney (USA) BMC Racing +5 s, 3. Lars Boom (Hol.) Rabobank +6, 4. Lieuwe Westra (Hol.) Vacansoleil-DCM +18, 5. Adriano Malori (Tal.) Lampre-ISD +19, 6. Sylvain Chavanel (Fr.) Omega Pharma-QuickStep +20, 7. Alberto Contador (Šp.) Saxo Bank-Tinkoff Bank +22

Poradie po 6. etape: 1. Svein Tuft (Kan.) Orica-GreenEdge 19:56:57 h, 2. Lars Boom (Hol.) Rabobank +4 s, 3. Sylvain Chavanel (Fr.) Omega Pharma-QuickStep +16, 4. Jens Mouris (Hol.) Orica-GreenEdge, 5. Luke Durbridge (Aus.) Orica-GreenEdge obaja +25, 6. Sebastian Langeveld (Hol.) Orica-GreenEdge +37, ...., 10. Alberto Contador (Šp.) Saxo Bank-Tinkoff Bank +49.