VIDEO Man United prehral gólom Fellainiho s Evertonom

Marouane Fellaini rozhodol duel Evertonu s Manchestrom UnitedMarouane Fellaini rozhodol duel Evertonu s Manchestrom United Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Futbalisti Evertonu vstúpili do nového ročníka anglickej Premier League prekvapujúcim víťazstvom nad Manchestrom United 1:0. O triumfe rozhodol v 57. minúte belgický stredopoliar domácich Marouane Fellaini.

Vicemajstra nezachránil ani striedajúci debutant Robin Van Persie. Najlepší strelec minulého ročníka, ktorý do United prestúpil za 24 miliónov libier z Arsenalu, začal zápas na lavičke. Prednosť v útoku dostali Wayne Rooney s Dannym Welbeckom. V základnej zostave naopak nechýbala posila z Borussie Dormund, japonský stredopoliar Šindži Kagawa.

Tréner Alex Ferguson sa musel vysporiadať so zranením štyroch obrancov. Vedľa uzdraveného Vidiča preto v obrane nastúpili stredopoliar Carrick a na pravom kraji Valencia.

Holandský reprezentant Van Persie prišiel na ihrisko v 68. minúte, ale na výsledku napriek narastajúcemu tlaku hostí nič nezmenil. United proti Evertonu neuspeli rovnako ako v závere minulom ročníku, kedy remizovali 4:4. Vtedy v dueli s liverpoolským tímom dvakrát premárnili dvojgólové vedenie a strata bodov pomohla Manchestru City k titulu.

Everton - Manchester United 1:0 (0:0)
Gól: 57. Fellaini

• Zdroj: TASR, ČTK, dailymotion