Slovan zakončil základnú časť prehrou v Rige, v play off vyzve obhajcu

Závar pred JanusomZávar pred Janusom Zdroj: dinamoriga.eu/

RIGA - Záverečný zápas základnej časti v premiérovej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy odohrali hráči Slovana Bratislava v Lotyšsku na ľade Dinama Riga. Po prehre 1:3 v ňom "belasí" nebodovali a tak zakončia úvodnú fázu ligy so ziskom 78 bodov na 6. mieste. Vo vyraďovacej časti si to rozdajú na štyri víťazné súboje s obhajcom Gagarinovho pohára - Dinamom Moskva.

Slovanisti sa ujali vedenia v 3. minúte zásluhou premiérového gólu Michala Sersena v sezóne, o dve minúty neskôr vyrovnal na 1:1 Roberts Bukarts. Domácich poslal do vedenia v druhej tretine kapitán Martinš Karsums. Na 3:1 upravil v 56. minúte domáci Jamie Johnson. Zverenci Rostislava Čadu už v závere nedokázali nájsť odpoveď a zapísali si tak druhú prehru v sezóne s lotyšským tímom.

Prvý zápas play off je na programe v stredu 20. februára v Moskve, druhý o deň neskôr tiež v ruskej metropole. V domácom prostredí sa Slovan predstaví v nedeľu 24. a v pondelok 25. februára.

Dinamo Riga - Slovan Bratislava 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Bukarts (K. Redlihs), 29. Karsums (K. Redlihs, Sotnieks), 56. Johnson (Pavlovs, Lavinš) - 3. Sersen (J. Mikúš, Miklík).Strely 19:24. Rozhodcovia: Anisimov, Ščenjov - Aľjošin, Ivanov (všetci Rus.), vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5770 divákov

Dinamo: Jučers - Porejs, K. Redlihs, Sotnieks, Galvinš, Lavinš, Cibulskis - Karsums, Szczechura, Indrašis - Bukarts, Džerinš, Meija - Skvorcovs, Pavlovs, Johnson - Bičevskis, Biezais

Slovan: Janus - Sersen, Sigalet, Mojžíš, Tabaček, Štajnoch, Mihálik - Miklík, J. Mikúš, Vondrka - Kukumberg, Bližňák, Bartovič - Svatoš, Lipiansky, Hudáček - Šťastný, Kytnár, T. Mikúš - Preisinger

Rostislav Čada: "Po dvoch úspešných zápasoch nám opäť chýbala fyzická práca, ktorá bola príčinou neúspešnosti osobných súbojoch v obrane. Chýbal nám prechod do útoku a šance, ktoré sme si vytvorili sme zakončovali neefektívne. Pozítivom bolo, že mužstvo do konca zápasu bojovalo a chcelo stretnutie dotiahnuť do bodového zisku."

ONLINE KOMENTÁR:

60. min: Je tu koniec stretnutia, domáci fanúšikovia oslavujú cenný triumf, ktorým zakončili základnú časť.

58. min: Slovan sa snaží ešte "vrátiť" do zápasu, ale v koncovke sa mu nedarí.

56. min. Obrovská radosť na tribúnach, Riga strieľa tretí gól. Johnson dorazil puk do siete po strele Pavlovsa - 3:1!

53. min: Oba tímy v plnom počte, hrá sa však naďalej najmä pred Janusom.

51. min: Riga sa snaží streliť tretí gól a teraz to bude mať o niečo ľahšie. Mojžíš inkasoval trest za vrazenie na mantinel.

- Zaujímavá správ z Donecka, kde Lev Praha vedie 1:0 a ak by sa zápasy skončili takýmito výsledkami, Slovan by hral v play off proti CSKA.

47. min: Tentokrát už bola početná výhoda o niečo lepšia, Jučers však podržal svoj tím.

44. min: Presilovú hru si opäť zahrá Slovan, Porejs podrazil Sersen.

43. min: Riga hrá v plnom počte, jedinú nebezpečnú akciu predviedol počas presilovky Hudáček.

41. min: Bukarts dostal 2 minúty za nedovolené bránenie.

41. min: Odštartovala tretia tretina.

40. min: Zaznela druhá siréna, v strednej časti padol iba jeden gól. Puk lovil zo siete Janus.

38. min: Slovan sa takmer nedostáva k zakončeniu, neustále sa hrá na jeho polovici.

35. min: Janus sa rozhodne nenudí, domáci hokejisti hrajú s veľkou chuťou.

33. min: Tréner Čada má na striedačke veľmi nespokojný výraz a neustále niečo vysvetľuje svojim zverencom.

29. min: Rige stačila na využitie presilovky necelá minúta, Karsums si pekne nakorčuľoval medzi kruhy a Janusovi nedal šancu - 2:1!

28. min: Juraj Mikúš vylúčený za nedovolené bránenie.

27. min: Oproti prvej tretine sa hrá v oveľa menšom tempe, hra je často prerušená. Veľa šancí sa nerodí.

23. min: Slovan začal aktívnejšie, viac práce má Jučers v bránke Dinama.

21. min: Začala druhá dvadsaťminútovka.

20. min: Prvá tretina je za nami, videli sme v nej dva góly a pomerne zaujímavý hokej. Strely 9:6.

17. min: Riga jednoznačne prezvala iniciatívu a Slovanisti nevedia kam skôr skočiť.

13. min: Obojstranné vylúčenie, Meija potrestaný za hákovanie a Šťastný za nafilmovaný pád.

10. min: Slovanu táto presilová hra vôbec nevyšla.

7. min: Svatoš si aktivitou vypýtal faul a na trestnú lavicu zamieril Porejs za podrazenie.

5. min: Blesková odpoveď domáceho tímu, po nenapádnej akcii vyrovnal zblízka Bukarts - 1:1!

3. min: Okamžite využitá presilová hra, šťastným strelcom Michal Sersen - 0:1!

3. min: Prvé vylúčenie, Meija dostal 2 minúty za držanie.

1. min: Stretnutie sa začalo.

- Hostia sa budú môcť spoliehať aj na podporu fanúšikov, keďže do Lotyšska cestovala približne 400 priaznivcov z Bratislavy.

- Slovanisti si už v predstihu zabezpečili účasť v play off a dnešný zápas rozhodne o ich súperovi. Ak "belasí" získajú aspoň bod, vo vyraďovacej fáze sa predstavia proti Dinamu Moskva. V prípade, že by v Rige nebodovali a pražský Lev by zvíťazil v Donecku za tri body, bratislavský klub by sa stretol s CSKA Moskva.

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, youtube