Benčík v nadstavenom čase rozhodol o prekvapivom triumfe Nitry v Žiline

Róbert Pich a Peter Struhár v súboji o loptuRóbert Pich a Peter Struhár v súboji o loptu Zdroj: SITA

ŽILINA - Predohrávka pod Dubňom začala pokojne, ale už v 5. minúte ako blesk z jasného neba prišiel vedúci gól Žiliny. Škvarka sa na hranici šestnástky oprel do lopty a umiestnil to dokonale, nitriansky brankár Chudý sa k svojej pravej žrdi naťahoval márne.

V najbližších minútach patrila lopta najmä hosťom, ktorí skúšali prelomiť domácu obranu a rýchlo vyrovnať, ale mali to ťažké. Zaujala však Šmehylova strela v 16. minúte, ktorá smerovala ku Krnáčovej ľavej šibenici, ale napokon bola trochu vysoká. O desať minút neskôr tribúny zatlieskali Gubovým nožničkám, ktoré boli efektné, i keď už nie také efektívne. Z nasledujúcich desiatich minút prevažne nezaujímavého medzišestnástkového futbalu vytrhol divákov v 36. minúte Barčík, ktorý sa z pravej strany spoza šestnástky ľavačkou krásne oprel do lopty, brankár Chudý na ňu nedosiahol, ale strela tesne minula jeho pravú žrď.

Žilinčania pušťali Nitranov blízko svojej bránky aj od začiatku druhého polčasu. Tí to však stále nevedeli využiť, čoho dôkazom bola aj Tawambova hlavička po už siedmom rohovom kope hostí v 52. minúte. Urastený nitriansky legionár loptu poslal len do náruče brankára Krnáča. V 60. minúte to vyskúšal ľavačkou z pravej strany Cleber a mohol vyrovnať, keby mieril trochu nižšie. Žilina až potom začala hrať lepšie a po Maboukovom centri z pravej strany a spätnej lopte od Angeloviča sa v 67. minúte dostal do obrovskej šance Majtán, mal pred sebou už len bránu a nitrianskeho gólmana, ale trochu z uhla poslal loptu vedľa. V 72. minúte v domácej šestnástke dramaticky padol k zemi hosťujúci Tawamba, ale rozhodca Trutz ukázal jasné nie. O minútku neskôr však nitrianska lavička vybuchla radosťou. Prišiel dlhý center z ľavej strany, na vzdialenejšej žrdi pohotovo pálil Tawamba, Krnáč sa zázračne stihol presunúť a na bránkovej čiare pri tyči loptu zachytiť, ale vypadla mu a Cicman ju dorazil do siete - 1:1. Inkasovaný gól Žilinčanov prebudil, v priebehu dvoch minút si vytvorili viac šancí ako počas celého dovtedajšieho priebehu. Niečo hasila v poslednej chvíli nitrianska obrana a potom sa dvoma superzákrokmi prezentoval brankár Chudý, najprv vyboxoval delovku Mabouku, potom parádne vyrazil aj strelu Barčíka. Nitra tak ustála nápor a opäť trochu upokojila hru. Brankár Chudý bol aj v záverečných minútach pánom nitrianskej šestnástky, no a v nadstavenom čase po rohovom kope Nitry dorazil Žilinu druhým gólom Benčík a Nitra vyhrala pod Dubňom 2:1.

MŠK Žilina - FC Nitra 1:2 (1:0)
Góly: 5. Škvarka - 73. R. Cicman, 90. H. Benčík, ŽK: 63. T. Majtán - 50. H. Benčík, 55. R. Cicman, 83. Šimončič, rozhodovali: Trutz - Cuninka, Žákech, 1928 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, V. Leitner, Ricardo Nunes - S. Angelovič - Barčík, Škvarka, Pich (84. Čmelík) - Guba (60. Vavro), T. Majtán

Nitra: M. Chudý - R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic - Cléber (86. Obradovič), Zošák, Šimončič, Šmehyl (77. Turčák) - Tawamba - H. Benčík (90.+ Dubeň)

Štefan Tarkovič, tréner Žiliny: "My by sme sa mali za náš prvý polčas fanúšikom ospravedlniť. Aj keď sme dali gól, hrali sme zle, bojazlivo, nedôrazne, nepresne. V druhom polčase sme sa prebudili až po vyrovnávajúcom góle Nitry, vypracovali sme si veľa šancí a mohli sme skórovať, neskórovali sme. No a to, čo sa stalo v nadstavenom čase, sa asi môže stať iba nám. Dvaja hráči si nepokryli priestor v pokutovom území po rohovom kope, no a tak to dopadlo. Takže ešte raz - prvý polčas z našej strany katastrofa, druhý polčas bol lepší, ale to, čo sme urobili v závere, to už bolo priveľa aj na mňa."

Jozef Vukušič, tréner Nitry: "Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas, keďže sa predohrávalo a naši súperi ešte len budú hrať. Je skvelé, že sme bodovali. V prvom polčase sme nehrali veľmi dobre, nemali sme ani jednu strelu na bránu. Po zmene strán sme to však zlepšili a dokázali to otočiť, i keď až v nadstavenom čase. Naša výhra je zaslúžená, pretože si myslím, že máme momentálne lepšie mužstvo a hráčov ako Žilina."