Kórejčania zvládli kľúčový duel a priblížili si MS 2014, hladký triumf Austrálie

Gólové oslavy KórejčanovGólové oslavy Kórejčanov Zdroj: SITA

MELBOURNE - Futbalisti Austrálie deklasovali v utorkovom stretnutí B-skupiny ázijskej kvalifikácie o postup na MS 2014 reprezentantov Jordánska 4:0 a spravili dôležitý krok smerom k postupu do Brazílie.

O prvý gól domácich sa na Docklands Stadium v Melbourne postaral stredopoliar Mark Bresciano, v druhom polčase pridali ďalšie zásahy favorita Tim Cahill, Robbie Kruse a kapitán Lucas Neill. "Socceroos" si tak v tabuľke poistili druhé miesto za už istým postupujúcim Japonskom. Miestenku na šampionát si budú môcť definitívne zaistiť víťazstvom v budúcotýždňovom súboji s Irakom.

Postup má na dosah aj Kórejská republika, ktorá v kľúčovom dueli A-skupiny zdolala v Soule Uzbekistan najtesnejším rozdielom 1:0. O výhre domácich rozhodol vlastný gól Akmala Šorachmedova zo záveru prvého polčasu. Hráči z Kórejského polostrova pred záverečným súbojom vedú skupinu s trojbodovým náskokom pred Uzbekistanom, k postupu na šampionát im stačí v poslednom domácom zápase s Iránom získať bod.

Už istí víťazi B-skupiny Japonci, ktorí si ako prví vybojovali minulý týždeň miestenku na MS, zvíťazili v katarskej Dauhe nad Irakom 1:0.

Irán sa dostal na prvé miesto v A-skupine vďaka výhre 4:0 nad Libanonom, no Kórejská republika aj Uzbekistan strácajú len bod a odohrali o zápas menej. Postupový boj bude ešte tuhý.

Na MS do Brazílie postúpia dva najlepšie tímy zo skupín, mužstvá z 3. miest si zahrajú v baráži.