Senica dvakrát viedla ale výhru neudržala, do EL vstúpila remízou v Podgorici

Seničania v Podgorici uhrali cennú remízuSeničania v Podgorici uhrali cennú remízu Zdroj: fksenica.eu

PODGORICA - Futbalisti úradujúceho slovenského vicemajstra FK Senica remizovali vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na ihrisku čiernohorskej Mladosti Podgorica 2:2, pričom dvakrát viedli. Zverenci trénera Eduarda Pagáča majú pred odvetou, ktorá je na programe 25. júla o 19.30 h na Záhorí, postupové esá vo svojich rukách.

Prvý polčas nepriniesol veľa krásy, hralo sa zväčša medzi šestnástkami a oba tímy vyčkávali na chybu súpera. V 17. minúte po nacvičenej akcii z rohu dobre vypálil Jirásek a Vujadinovič iba s námahou vyrazil loptu pred seba. V 33-stupňovej horúčave nebolo tempo hry vysoké, predsa len miernu prevahu mali Seničania a tí ju aj pretavili do vedúceho gólu. V 33. minúte si na dlhočizný center Cristovama naskočil Kalabiška a hlavičkou otvoril skóre - 0:1. Domáci smerom dopredu veľa vody nenamútili a keď si aj nejakú pološancu vytvorili, narazili na pozorného gólmana Senice Šullu.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie domácim. Aktívny Japonec Taku v 47. minúte mieril len nad Šullovu bránu, no v 54. minúte Cristovam zastavil faulom vo vlastnej šestnástke Seratliča a Kneževič z jedenástky vyrovnal - 1:1. Šulla si siahol na loptu, ale nedokázal ju vyraziť. V 62. minúte mal dobrú šancu Savičevič, ale rozvlnil len bočnú sieť. V týchto momentoch mali Čiernohorci navrch, lenže popri tom si zabudli dôsledne plniť defenzívne úlohy a inkasovali, keď Diarrassouba v 76. minúte ľavačkou namieril presne - 1:2. Ibaže radosť Senice dlho netrvala, po rozohratí priameho kopu na krátko vyrovnal v 85. minúte Taku na konečných 2:2. Pred odvetou je v lepšej pozícii Senica, ale balkánski bojovníci určite neprídu v porazeneckej nálade.

Mladosť Podgorica - FK Senica 2:2 (0:1)
Góly: 54. Kneževič (z 11 m), 85. Taku - 33. Kalabiška, 76. Diarrassouba. Rozhodoval: Meškov (Rus.), ŽK: Sankovič, Kneževič, Novovič - Diviš, Diarrassouba, Zeman.

Podgorica: Vujadinovič - Tomič, Šofranac, Mitrovič, Živkovič - Sankovič, Taku - Savičevič, Kaljevič (70. Novovič), Seratlič - Kneževič

Senica: Šulla - Cristovam, Križko, Brabec, Čermák (52. Zeman) - Diviš (90. Hiago), Kóňa, Jirásek (60. Opiela), Kalabiška - Diarrassouba, Piroska

Viktor Blažek, prezident FK Senica: "Bolo to veľmi ťažké stretnutie vo veľkej horúčave. Vyhrávali sme 1:0 aj 2:1, ale zo štandardiek sme inkasovali dva góly. K výkonu rozhodcov sa vyjadrovať nebudem. Môžem ale povedať, že 2:2 je dobrý výsledok do odvety, na ktorú sa veľmi tešíme. Dúfame, že ju zvládneme a postúpime do 3. predkola."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Je mi ľúto, že z Podgorice nevezieme lepší výsledok. Zápas sme mali dotiahnuť do víťazného konca. Na konci stretnutia súper udrel po zbytočnej štandardke. Práve tá nás stála víťazstvo. Musíme sa skoncentrovať na odvetný zápas. Súper nás nezaskočil. Hrali presne to čo proti Videotonu. Všetky tri zápasy v Európskej lige hrali prakticky to isté. Ich hra bola založená na dobrej defenzíve. Nebezpeční boli i útočníci. Máme týždeň na to, aby sme si zápas zanalyzovali a pripravili sa na odvetu. Doma chceme vyhrať a postúpiť.

Nikola Rakojevič, tréner Podgorice: "S výsledkom som spokojný, zvlášť, keď sme hrali s tímom, ktorému už začala domáca súťaž. Po prvom inkasovanom góle sme mali 10 minút, keď sme sa potrebovali dostať do zápasu. Oba góly sme dostali po hrubých chybách v obrane. Senica dokázala, že je skúsenejším tímom, my sa stále učíme, máme mladý káder s neskúsenými futbalistami. Zápas o týždeň bude totálne iný, dnes sme videli svoje i súperove silné a slabé stránky, zápas si zanalyzujeme a chceme sa dobre pripraviť. Do odvety si veríme, som optimista, človek čo robí šport musí byť optimista, máme 7 dní na prípravu do odvety. Po tomto zápase poznáme svojho súpera oveľa viac a dokážeme sa na neho ešte lepšie pripraviť. Chceme postúpiť."