Barcelona predviedla zdrvujúcu ofenzívu: Messi sa vysmial akcii Piquého

Barcelona získala víťazstvom nad Santosom pohár Joana GamperaBarcelona získala víťazstvom nad Santosom pohár Joana Gampera Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Barcelona sa na súboj o 48. edíciu pohára Joana Gampera proti brazílskemu Santosu pripravila excelentne. Nový kouč Kataláncov - Gerardo Martino nenašiel v základnej jedenástke miesto pre Neymara ani Cesca Fàbregasa, no ofenzívna mašinéria tímu z Nou Campu aj bez ich účasti fungovala skvele.

O prvý gól stretnutia sa už v 8. minúte postaral Messi. Druhú ranu do psychiky zverencov Claudineia Oliveiru zasadil vlastným gólom už o tri minúty neskôr Léo. Za hrozivého stavu 4:0 sa na útočný výlet vybral Gerard Piqué. Jeho kľučka a následný nepodarený strelecký pokus vyčarili na tvári Lionela Messiho široký úsmev.

Messi sa dobre zabával aj v druhom polčase, keď už na trávniku exceloval Fàbregas. V priebehu piatich minút zvýšil bývalý hráč Arsenalu vedenie Barcelony na 6:0, no gólostroj pokračoval. V 75. minúte sa do streleckých štatistík zapísal obranca Adriano a na konečných 8:0 uzavrel skóre stretnutia Dongou.

Barcelona si suverénnym triumfom vybojovala po 36. krát pohár Joana Gampera. So Santosom má v posledných dvoch meraniach síl vzájomné skóre 12:0.

FC Barcelona - Santos 8:0 (4:0)
Góly: 8. Messi, 11. Léo, 22. Alexis Sánchez, 30. Pedro, 53. Cesc Fàbregas, 68. Cesc Fàbregas, 75. Adriano, 83. J. Dongou

• Zdroj: športky, nb