Košice v Tatranskom pohári podľahli Grazu, Poprad prehral s Poľskom

Zdroj: hkpoprad.sk

POPRAD - Hokejisti slovenského extraligového tímu HC Košice prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí na turnaji o Tatranský pohár v Poprade s rakúskym Grazom 99ers 2:5. Rakúsky tím viedol v 22. min už 3:0, v 29. min korigoval Dušan Pašek.

Hráči 99ers v závere druhej tretiny znova odskočili na trojgólový rozdiel, ktorý si udržali do konca duelu. Za víťazstvo 2:1 v samostatných nájazdoch získali pomocné body do konečnej tabuľky hokejisti Graz 99ers.

Súboj nedohral Košičan Ladislav Nagy, ktorý nastúpil v príprave prvýkrát za "oceliarov". Po nepríjemnej zrážke v prvej tretine na útočnej modrej čiare odkrivkal do šatne. Bližšie informácie o jeho zdravotnom stave nie sú známe.

V druhom štvrtkovom stretnutí podľahli hokejisti Popradu poľskej reprezentácii 2:5, v drese extraligistu sa strelecky presadili Arne Kroták a Samuel Mlynarovič. Pomocné body do konečnej tabuľky za víťazstvo v samostatných nájazdoch získali "kamzíci".

Graz 99ers (Rak.) - HC Košice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) - doplnkové samostatné nájazdy 2:1
Góly: 9. Day (tr. strieľanie), 16. Lefebvre (Woger), 22. Coulombe (O. Latendresse), 40. Kinasewich (F. Lemieux, Kuka), 50. Labelle (VanBallegooie, Coulombe) - 29. D. Pašek (Jenčík, Štrbák), 54. Jenčík (Marek Slovák, Štrbák)

HK Poprad - Poľsko 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Góly: 19. Kroták (Kasík), 53. Mlynarovič (Kroták) - 2. a 17. Laszkiewicz, 29. Witecki (Gruszka), 38. Kolusz (Malasinski), 55. Lopuski (Gorny, Bryk)