Žilina pokračuje na víťaznej vlne: Nitra si pripísala už tretiu prehru

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: mshkzilina.tipsportextraliga.sk

ŽILINA - Zápas sa kvôli poruche rolby začal s vyše dvadsaťminútovým oneskorením. Po opatrnom úvode dostal do varu divákov hlavný rozhodca, ktorý nepotrestal faul na Kallu v 3. min, keď sa na ľade objavila aj krv. V ďalších minútach si to však arbiter vynahradil a postupne poslal na trestnú lavicu až 9 hráčov.

Obe mužstvá však početné výhody nevyužili. Za pozornosť stáli len strely domáceho Rúfusa a hosťujúceho Königa. V 11. min mali Žilinčania ideálnu gólovú šancu dostať sa do vedenia, no Jarab z bezprostrednej blízkosti prestrelil. V záverečnej minúte I. tretiny Kropáč a Kuľha ohrozili bránku hostí, ale gólman Kristan bol pozorný.

Nitra mala raketový vstup do druhej tretiny, keď druhý útok založil rýchlu akciu a Chrenko dosiahol úvodný gól zápasu. Následne mohli zvýšiť opäť Chrenko aj Bajtek, ale žilinsky gólman M. Laco bol pozorný. V 33. min Žilinčania využili jednu z presilových hier, keď Bajaník strieľal od modrej a Varga dorazil puk za chrbát nitrianskeho gólmana. V 38. min mohol zvýšiť vedenie Nitranov Tománek, ale gólman Laco bol proti. O minútu neskôr druhá domáca útočná formácia prečíslila obranu hostí a Varga zaznamenal svoj druhy gól v zápase.

V úvode poslednej časti mala Nitra možnosť vyrovnať pri vylúčení Bajaníka, ale to sa jej nepodarilo. Následné strelecké pokusy kapitána Stümpela, či domácich Vargu a Lineta kryli pozorní brankári. V 51. min obranca Dlouhý nahodil puk pred bránku hostí a vyrazenú strelu poslal za Kristanov chrbát Linet. Vzápätí mohli hokejisti spod Zobora vsietiť kontaktný gól pri vylúčení Rúfusa, ale početnú prevahu nevyužili. Takmer dve minúty pred koncom sa Antonín Stavjaňa rozhodol hrať bez brankára, ale výsledkom bola len strela Königa, ktorú Laco poľahky kryl. Žilinčania si po dvoch víťazstvách u súperov pripísali aj prvý domáci triumf.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Nitra 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 33. T. Varga (D. Buc, Bajaník), 39. T. Varga (Klouda, D. Buc), 51. Linet (Drevenák, Dlouhý) - 22. T. Chrenko (M. Kováčik, Štumpf)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, bednár, Tvrdoň, 1203 divákov

Žilina: M. Laco - Ostrčil, Bajaník, Rúfus, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško - I. Dornič, Kalla, F. Novák - T. Varga, Klouda, D. Buc - Jarab, Linet, Drevenák - A. Lipovský, Valášek, Kropáč

Nitra: Kristan - P. König, Ordzovenský, Rais, Nádašdi, M. Bača, Milo - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Štumpf, T. Chrenko, M. Kováčik - L. Novák, Hamrák, Martin Segľa - Bajtek, Kmeč, Piačka

Slavomír Chlebec, asistent trénera Žiliny: "Dnešný zápas sme nezačali podľa našich predstáv. V prvej tretine sme urobili veľa chýb, čo však bolo aj vinou dobrej hry súpera, ktorý nás držal na dištanc. V druhej časti sme paradoxne po inkasovanom góle začali viac bojovať. Lepšie sme korčuľovali, dostávali sme sa do šancí a podarilo sa nám otočiť výsledok. V záverečnom dejstve to už bolo kto z koho, našťastie sme dokázali zvýšiť vedenie. Výborný výkon podal brankár Laco, ale všetci hráči zodpovedne bojovali, za čo im patrí veľká vďaka."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Nášmu hernému prejavu zúfalo chýbajú góly. Hráči tomu tiež príliš nepomáhajú, snažia sa hrať veľmi technicky. Išli sme síce do vedenia, ale hrali sme veľa oslabení, ktoré absolvovali kľúčoví hráči a v rozhodujúcich momentoch im chýbali sily. Keby mužstvo viac bojovalo, obraz hry by bol iný."