Hádzanári ŠKP v Košiciach neuspeli, Topoľčany bodovali v Martine

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola extraligy hádzanárov:

1. MHK Košice - ŠKP Bratislava 35:27 (20:13)
Najviac gólov: Pekár 9/1, Müller 7, Kollár 5 - Volentics 10/3, Kasagranda a Macháč po 4
Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčení: 6 - 6, ČK: A. Čapka (ŠKP Bratislava) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula ml., 220 divákov

Košičania vďaka kvalitnej obrane, za ktorou chytal spoľahlivo Cibere, a pri potentnej ofenzíve od začiatku zápasu tvrdili muziku. Už pred polčasovou prestávkou si utvorili domáci 10-gólový náskok, do šatní odchádzali s náskokom siedmich gólov. "Policajti" sa po zmene strán vzchopili, aj zásluhou výborného Dúhu v bránke. Košičania sa začali trochu strachovať o výsledok, ale o body už neprišli. Strelecky sa presadil Pekár, autor 9 presných zásahov.

MHáK Martin - HK Topoľčany 25:36 (11:17)
Najviac gólov: Bíro 6/2, Buvala 4, Kardoš 4/1 - Briatka 9, Valent, Polakovič a Ivanicja po 5
Pok. hody: 6/3 - 2/0, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 300 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný až do 25. min, keď bol stav 12:11 v prospech hosťujúceho tímu. Odvtedy však do prestávky strieľali góly už iba hráči Topoľčian. Po zmene strán už Martinčania nedokázali skorigovať nepriznivý stav, naopak hostia viedli v 51. min už 30:19 a bolo rozhodnuté.