Netradičná hokejová noc v zámorí: Zranila sa brankárska legenda aj rozhodca

Cam TalbotCam Talbot Zdroj: SITA

NEW YORK – Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL nad Minnesotou Wild 4:1. Domáci "jazdci" síce už od piatej minúty prehrávali, keď skóroval Jason Pominville, no v ďalšom priebehu ich brankár Cam Talbot zatiahol rolety a štyrmi gólmi dokázali otočiť duel vo svoj prospech.

V druhom zápase sa tešili hráči Vancouveru, ktorí si doma poradili s Winnipegom tesne 2:1, no víťazstvo ich stálo nemalú cenu. "Kosatky" totiž už v prvej tretine prišli o brankára Roberta Luonga, ktorý utrpel nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela. Kým bol na ľade pochytal všetkých šesť striel súpera, jeho náhradník Eddie Lack zlikvidoval ďalších 15 a tak spolu doviedli domácich k výhre. O víťazný zásah sa v 51. minúte postaral Christopher Tanev.

Duel nedokončil ani rozhodca Ian Walsh, ktorý sa na začiatku druhej tretiny zrazil s domácim Daleom Weisom a musel na ošetrenie. Zápas potom doviedol do konca sám Kyle Rehman.

New York Rangers - Minnesota 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 17. Pouliot (McDonagh, Brassard), 32. Hagelin (Dorsett, B. Boyle), 39. Zuccarello (Brassard), 53. Kreider (Rick Nash) - 5. Pominville (R. Suter, Mikael Granlund)

Vancouver - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 11. Richardson (Hamhuis), 51. Tanev (Kassian, Booth) - 32. E. Kane (Wheeler, Scheifele)

Viac o téme: Hokej Nhl Cam Talbot
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com