VIDEO Švédska hviezda Bäckström vystrašil fanúšikov: Proti Gáboríkovi odohral len tretinu

Švédsky center v službách Washington Capitals Nicklas BäckströmŠvédsky center v službách Washington Capitals Nicklas Bäckström Zdroj: SITA

WASHINGTON - Len niečo vyše päť minút ubehlo z druhej tretiny utorkového súboja hokejovej NHL Washington - Los Angeles, keď obranca hostí Drew Doughty tvrdo narazil útočníka domácich Nicklasa Bäckströma. Ten sa potom ťažko zdvíhal z ľadu a po odchode na striedačku sa už do diania v zápase nevrátil.

Vzniklo podozrenie na zranenie ramena u 26-ročného Švéda, ktorý je so 70 bodmi (13+57) druhý najproduktívnejší hráč Washingtonu po kanonierovi Alexandrovi Ovečkinovi. Tréner Adam Oates po stretnutí, ktoré vyhrali hostia z Kalifornie 5:4 po samostatných nájazdoch, vysvetlil dôvody Bäckströmovho odstúpenia a zranenia v hornej časti tela.

"Išlo o prevenciu. Samozrejme, že nám v zostávajúcom priebehu zápasu chýbal, ale ktorý tím si v tejto fáze sezóny môže povedať, že má k dispozícii všetkých hráčov. Mali sme k dispozícii ďalších devätnásť hokejistov, ktorí pokračovali v stretnutí a robili si svoju prácu," povedal Oates pre server csnwashington.com. Capitals majú teraz pred sebou niekoľko dní voľna, najbližšie sa predstavia v sobotu doma proti Bostonu.