Čech sa pokúsi zabojovať o post jednotky: Farebný odkaz všetkým fanúšikom

Petr ČechPetr Čech Zdroj: SITA

PRAHA - Český futbalový brankár Petr Čech zostáva naďalej hráčom anglického klubu FC Chelsea a v tíme Josého Mourinha sa pokúsi zabojovať o post jednotky. Momentálnou prvou voľbou charizmatického portugalského kouča je Thibaut Courtois, ktorý sa vrátil počas leta z hosťovania v Atléticu Madrid.

V súvislosti s 32-ročným Čechom sa špekulovalo o záujme viacerých popredných európskych klubov - Paríža St. Germain, AS Monaco či FC Liverpool. V závere prestupového obdobia mala Chelsea údajne ponúknuť brankára Queens Park Rangers. "Modrá je tá farba. To sa nezmenilo. Všetkým dobrú noc," napísal P. Čech krátko pred koncom prestupového obdobia na sociálnej sieti Twitter. 

Tréner Mourinho sľúbil Čechovi, že dostane šancu, keďže na Londýnčanov čaká náročný program. Okrem najvyššej domácej súťaže aj FA Cup, Ligový pohár a Liga majstrov. Rodák z Plzne by mal dostať šancu aj v bránke českej reprezentácie. "Je to pre mňa nová situácia, ale rozhodnutia trénera musím rešpektovať. Je dôležité, aby som mal vôbec šancu bojovať o svoju pozíciu. Tréner vie, že som fit a pripravený. Len na ňom záleží. Neviem, čo zamýšľa. Nemáme žiadnu dohodu, ja to môžem ovplyvniť len tým, ako trénujem," povedal pre iDnes.cz Petr Čech. 

Viac o téme: Petr Čech Chelsea Atlético Madrid Prestup Thibaut Courtois
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články