Tréner Kozák o náročnom dueli v Bielorusku: Hamšík ukázal veľkosť hráča!

Ján Kozák počas kvalifikačného súboja Slovenska v BieloruskuJán Kozák počas kvalifikačného súboja Slovenska v Bielorusku Zdroj: SITA

BORISOV - Slovenskí futbalisti zvíťazili v nedeľňajšom zápase C-skupiny kvalifikácie EURO 2016 nad domácim Bieloruskom 3:1. Skóre duelu v Borisove otvoril v 65. minúte stredopoliar Marek Hamšík, v 79. minúte vyrovnal Timofei Kalačev. Slováci napokon strhli víťazstvo na svoju stranu, keď sa v 84. minúte druhýkrát gólovo presadil hrdina večera Hamšík. Skóre uzavrel v prvej minúte nadstaveného času striedajúci Stanislav Šesták.

Slovenský reprezentačný tréner Ján Kozák takto hodnotil súboj v Borisove: "Prvý polčas bol opatrný, domáci prehustili stred ihriska, hrali s piatimi obrancami a bolo ťažko sa presadiť. Škoda našich šancí, mali ich Kucka či Ďurica. Bolo to však ťažké. Cez polčas som hráčov nabádal, aby vzadu hrali na nulu, že Bielorusi musia vyhrať a otvoria hru. To sa aj potvrdilo. Dali sme gól, škoda, že sme inkasovali. Potom obaja chceli vyhrať zápas, ale záver bol so šťastným koncom pre nás. Hamšík ukázal veľkosť hráča a zaslúžene strelil dva góly."

Zverenci trénera Jána Kozáka zaznamenali tretí kvalifikačný triumf v rade a s plným počtom 9 bodov im patrí pozícia na čele tabuľky. Španielsko a Ukrajina nazbierali šesť bodov, pričom oboch favoritov už Slováci dokázali zdolať. Na finálový turnaj EURO 2016 do Francúzska postúpia prví dvaja z deviatich kvalifikačných skupín a najlepší tím z tretieho miesta. Ďalších osem tretích bude hrať baráž o štyri miestenky, domáce Francúzsko má účasť ako organizátor automatickú.

V ďalšom kole sa slovenskí futbalisti predstavia 15. novembra v Macedónsku, o tri dni neskôr ich v Žiline čaká prípravný zápas s Fínskom, ktorým uzavrú kalendárny rok.

Viac o téme: Ján Kozák Bielorusko Slovensko Kvalifikácia na ME 2016