VIDEO Víťazná séria trénera Oremusa v Košiciach pokračuje, Nitra deklasovala Žilinu

Poprad po nájazdovej dráme zdolal ZvolenPoprad po nájazdovej dráme zdolal Zvolen Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti HK 36 Hant Skalica triumfovali v stredajšom dueli 48. kola Tipsport extraligy nad Duklou Trenčín 3:2. Záver stretnutia bol poriadne dramatický, keď sa najskôr necelú minútu pred koncom podarilo vyrovnať Tiborovi Melichárkovi na 2:2. Následne domáci útočník Pavel Brendl nepremenil trestné strieľanie, aby si to dvanásť sekúnd pred sirénou vynahradil a strelou pod hornú žŕdku zariadil tri body pre Skalicu. Tá sa vďaka triumfu odlepila z dna tabuľky a pred poslednou Žilinou má na 9. priečke trojbodový náskok.

Košice potvrdili líderskú pozíciu ďalším triumfom

Víťazná séria nového trénera HC Košice Petra Oremusa trvá aj po stredajšom zápase 48. kola hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015, v ktorom jeho zverenci triumfovali pred svojimi fanúšikmi nad ŠHK 37 Piešťany 4:1. Od jeho januárového nástupu na lavičku vyhrali košickí hokejisti všetkých šesť stretnutí. Domáci rozhodli o osude stredajšieho duelu už v úvode druhej tretiny, keď Lapšanský a Bicek zvýšili na priebežných 3:0. Piešťanci síce odpovedali po polhodine hry gólom Kutálka, ale v záverečnom dejstve poistil Hrnka tri body pre HC, ktorý je lídrom tabuľky.

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 9. Spilar (Bartoš, Štrbák), 22. Lapšanský (Bicek, Macejko), 25. Bicek (Hrnka, Philipp), 46. Hrnka (Matúš Chovan, Spilar) - 30. Kutálek (Drgoň)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Korba, Rovenský, 2601 divákov

Košice: Hylák - Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda - Jenčík, Bartoš, Spilar - Lapšanský, I. Rachůnek, Bicek - Hrnka, Matúš Chovan, M. Bartánus - Sojčík, Češík, R. Bondra - B. Pavúk

Piešťany: Patrik Rybár - Leppänen, Brňák, Kotaška, Rais, Drgoň, Leško, Škadra, Bučka - Haring, Peško, Petráš - T. Klempa, Holovič, Stupka - Kutálek, Pašek, B. Rapáč - F. Hudec, Mišura, Románek

Peter Oremus, tréner Košíc: "Pre nás to bolo dôležité stretnutie po reprezentačnej pauze. Mám výhrady pri zakončení, musí byť viac agresívne. Samozrejme víťazstvo si cením a teším sa z neho."

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Bolo to svižné stretnutie. Zápas sme si prehrali sami, súper nás prevýšil najmä v druhej tretine. V záverečnej dvadsaťminútovke sme si vytvorili šance, ale súper nás potom zatlačil."

Domáce gólové hody Nitry proti Žiline

Hokejisti HK Nitra mali v zápase 48. kola Tipsport extraligy s hráčmi MsHK DOXXbet Žilina ľahkú prácu, keď zvíťazili 7:1. Zverenci českého trénera Antonína Stavjaňu vykročili za vydarenou stredou už v prvej tretine, ktorú ovládli 2:0. O oba presné zásahy tohto dejstva sa postaral krídelník Richard Lelkeš. V druhej tretine domáci ešte zvýraznili svoj náskok, keď ju vyhrali 3:1. V drese Nitry sa strelecky presadili postupne Henrich Ručkay, Miroslav Pupák a Richard Mráz. Jediným úspešným zakončovateľom Žiliny bol v 37. min Matej Síkela. Záverečné dejstvo sa opäť skončilo výsledkom 2:0 a takisto ako to prvé malo rukopis len jedného strelca Nitry, ktorým bol tentoraz Lukáš Novák.

Nitra má po tomto vysokom triumfe na konte 97 bodov a v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže figuruje naďalej na treťom mieste. Pokiaľ v zostávajúcom stredajšom stretnutí Skalica zaboduje proti Trenčínu, dostane sa v poradí Tipsport extraligy pred Žilinu na deviatu priečku.

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Góly: 2. Lelkeš (Pupák, Milo), 19. Lelkeš (J. Štefanka, Pupák), 24. H. Ručkay (Ordzovenský), 28. Pupák (J. Štefanka), 29. R. Mráz (R. Školiak, Lukáš Novák), 41. Lukáš Novák (R. Školiak), 59. Lukáš Novák (Ordzovenský, R. Školiak) - 37. Síkela (Staněk, Velecký)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Demel (Žilina) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolin - Junek, Šefčík, 2106 divákov

Nitra: Lakosil - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, Bačik, E. Bednár - H. Ručkay, Stümpel, Tománek - Pupák, J. Štefanka, Lelkeš - Lukáš Novák, R. Školiak, R. Mráz - J. Ručkay, Bajtek, D. König

Žilina: Cibuľa - Grman, Bobček, S. Hudec, Nádašdi, Ďurkech, Krčula, Drábek, Prášek - Milan Procházka, Demel, R. Krajči - Uram, Š. Novotný, Kankko - Jabrocký, Velecký, Staněk - Schroner, Síkela, A. Bezák

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Do zápasu se vstúpili dobre, premieňali sme šance a celý zápas bol v našej réžii. V niektorých častiach sme chceli hrať profesorsky, napokon sme dokázali ešte skórovať a presvedčivo vyhrali."

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: "Nitra je kvalitný tím, ktorý vie trestať chyby súperov, čo dnes aj ukázal. Uvod patril domácim, v druhej tretine pokračovali v dobrej hre a po štvrtom góle boli už na koni. Hoci sme následne predvádzali dobrú hru, Nitra napokon zaznamenala vysoké víťazstvo."

Brendl rozhodol o výhre Skalice nad Trenčínom

Český hokejový veterán Pavel Brendl rozohodol o víťazstve Skalice nad Trenčínom v stredajšom stretnutí 48. kola Tipsport extraligy. Tridsaťtriročný útočník so skúsenosťami z NHL najprv v 31. min vyrovnal na 1:1 a potom v čase 59:48 dal rozhodujúci gól. Napravil ním svoje zaváhanie, lebo krátko predtým nepremenil trestné strieľanie. Záhoráci získali dôležité tri body a sú na 9. priečke tabuľky s trojbodovým náskokom pred Žilinčanmi. V drese HK 36 Hant sa strelecky uviedol navrátilec z Kazachstanu Miroslav Zálešák.

HK 36 Hant Skalica - Dukla Trenčín 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 31. Brendl (B. Mráz, Barák), 51. M. Zálešák (Štumpf, J. Jurík), 60. Brendl (B. Mráz, Drtina) - 18. Razingar (V. Nemec, T. Bokroš), 60. Melichárek (V. Nemec, Dudáš)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Šišovský (Trenčín) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - M. Orolin, Tvrdoň, 1042 divákov

Skalica: Romančík - Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Zukal, Dresler, Nechala, Všetečka - Vaškovič, Chylo, Bezúch - J. Jurík, M. Zálešák, Štumpf - Bene, Brendl, B. Mráz - Lantoš, Šimíček

Trenčín: Konrád - Andersons, T. Bokroš, Dudáš, Hochel, Holenda, Habšuda, Novajovský, Hatala - Šišovský, V. Nemec, Melichárek - Róbert Petrovický, Michal Hlinka, Razingar - Koyš, P. Stantien, Filo - O. Mikula, Švec, Daniška

Branislav Jánoš, asistent tréner Trenčína: "Ťažko sa to hodnotí, videli sme po reprezentačnej prestávke hokej bez ľahkosti a hokejovej krásy. Okrem začiatku v prvej tretine sme hrali sedem minút v oslabení, čo chalani ubránili. Skalica sa trocha chytila, mala viac z hry. Potom tie dve tretiny boli vyrovnané. Až na ten záver. Päťdesiatdva sekúnd pred koncom vyrovnáme a my potom dokážeme ešte vyrobiť trestné strieľanie a dostať gól. To si musíme prebrať. Takto prehrať zápas."

Štefan Mega, tréner Skalice: "Nastúpili sme aj s novými hráčmi. Úvod zápasu poznačilo päťminútové vylúčenie. Naše presilovky sme nevyužili, naopak sme dostali gól. Potom sa hralo vyrovnane, my sme ale mali viac šancí, mohli sme skórovať, čo sa nestalo. A čo sa týka záveru, taký som ešte nezažil. Dnes sa šťastie priklonilo na našu stranu. Musím chalanom na čele s Brendlom poďakovať."

Banská Bystrica otočila duel s Martinom

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v stredajšom stretnutí 48. kola Tipsport extraligy nad Martinom 4:2, hoci museli otáčať vývoj duelu. "Barani" po dvoch tretinách zaostávali za súperom 1:2, ale v poslednej časti hry troma gólmi rozhodli o svojom úspechu. Dvakrát sa v zápase strelecky presadil center tretej formácie Milan Kytnár. Banskobystričania zostali na 2. priečke tabuľky so 7-bodovým mankom na vedúcich Košičanov, Martinčanom patrí 7. pozícia.

HC '05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Góly: 16. Kytnár (Bambúch, Handlovský), 48. Matoušek (Heizer, Lamper), 55. M. Hudec (Matoušek, Handzuš), 59. Kytnár - 19. Važan (Galamboš, J. Markovič), 28. Jurášek (A. Themár, Kolba)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Stanzel, Výleta, 1282 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan - Čížek, M. Rosandič, Jaborník, Cuník, Biro, Bambúch, Gachulinec - M. Hudec, Handzuš, Matoušek - Kafka, Preisinger, Handlovský - Kadura, Kytnár, Heizer - Bendík, Zigo, Lamper - Gašpar

Martin: J. Čech - Matejka, Smrek, Dlouhý, I. Ďatelinka, Brcko, Lojek, Kolba - Važan, Galamboš, J. Markovič - T. Varga, Pokrivčák, Zucker - O. Jokeľ, Fujerík, T. Török - Jurášek, Dírer, A. Themár

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Nezačali sme zle, boli sme aktívnejší, mohli sme gólovo odskočiť viac, súpera sme prestrieľali. Vyrovnávajúci gól nás znervóznil, nervozitu sme si preniesli aj do druhej tretiny. Martin dobre bránil, bol nebezpečný aj smerom dopredu. Našťastie sme sa upokojili, zvýšili aktivitu a nakoniec sme ťažký zápas ubojovali."

Jaroslav Török, tréner Martina: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, nemali sme ho prehrať. Nevyužili sme šance, po dvoch tretinách sme mohli viesť vyšším rozdielom. V oslabeniach sme sa ubránili, chlapci podali dobrý výkon, len tá škoda mrzí, že sme prehrali, aj keď sa žiadalo bodovať a už si zabezpečiť definitívu s postupom do playoff."

Michal Hudec, kapitán B. Bystrice: "Dva a pol týždňa som poriadne netrénoval, prvá tretina bola pre mňa ťažká, kým som to rozdýchal. Zápas sa pre nás dobre nevyvíjal, no nevzdali sme sa, stav otočili. Martinčania zvyknú čakať na chyby, majú dobrú presilovku, na toto sme si chceli dať najväčší pozor. Na konci to bol z ich strany vabank, horelo to, urobili chybu, Milan Kytnár dobre vystihol prihrávku, takže to dopadlo super."

Paločko rozhodol o triumfe Popradu

Súboj tabuľkových susedov v 48. kole hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 sa skončil tesným víťazstvom hráčov HK Poprad, ktorí v stredu na svojom ľade zdolali súperov z HKM Zvolen 3:2 po samostatných nájazdoch. O výhre domácich "kamzíkov" rozhodol v samostatných nájazdoch Matúš Paločko. Popradský útočník už v 56. min naklonil skóre na stranu HK, ale o dve minúty vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia Lukáš Jurík. Popradčania sa bodovo dotiahli na Zvolenčanov. V tabuľke ich vďaka lepšiemu celkovému skóre aj preskočili a už sú

HK Poprad - HKM Zvolen 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Kurali (Kasík, Kroták), 56. Paločko (Dinda), rozhodujúci sam. nájazd Paločko - 24. Bagin (Brabenec, Puliš), 58. L. Jurík (M. Sloboda, L. Pokovič
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Štals 10 min za hodenie hokejky - Ťavoda 5+DKZ za napadnutie zozadu a 10 min za hodenie hokejky, Podkonický 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Smrek, 1328 divákov

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Makovský - Bartečko, Paukovček, T. Sýkora - Kroták, S. Takáč, Paločko - R. Rapáč, Štals, Hvila - Gríger, Boltun, Matis - Štrauch

Zvolen: S. Baroš - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, Popela - Puliš, Brabenec, Podkonický - M. Sloboda, L. Jurík, Obdržálek - Škvaridlo, Bortňák, Martin Ďaloga - I. Jaroš, V. Fekiač, F. Fekiač

Viac o téme: HC Košice HK Nitra ŠHK 37 Piešťany MsHK DOXXbet Žilina