Kužmová okomentovala rozhodujúci triumf: Urobila som zmeny a vyplatilo sa to!

Kužmová po poslednej loptičke zápasu
Kužmová po poslednej loptičke zápasu

BRATISLAVA - Slovenka Viktória Kužmová zvíťazila nad Anastasiou Potapovovou za 117 minút 3:6, 6:3, 6:4 v nedeľňajšej druhej dvojhre, v rámci víkendového stretnutia Slovensko - Rusko v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien v bratislavskom NTC a stanovila tak nezvratné vedenie domácich 3:1, hostiteľky napokon uspeli 4:1. Kužmová sa podľa vlastných slov najmä snažila stále hrať svoj tenis.

"Bol to náročný súboj, išla som do zápasu s tým, že vedieme 2:1 a nemám čo stratiť. Aj keď som neuspela v prvom sete, snažila som sa stále myslieť pozitívne, pretože som vedela, že mám natrénované a že som tento rok absolvovala veľa dobrých zápasov. Stále som chcela hrať to svoje a napokon som to vybojovala, takže som veľmi rada. Je to pre mňa veľké víťazstvo," povedala Kužmová na pozápasovej tlačovej konferencii.

Po nevydarenom úvodnom sete urobila v hre viaceré zmeny. "Zlepšila som svoje podanie, na to som sa snažila najviac sústrediť. Kapitán mi hovoril, že mám hrať viac po čiarach a aj to som sa pokúšala robiť, veľmi sa to vyplatilo," doplnila 19-ročná Slovenka.

K víťazstvu ju vyburcovala aj výborná atmosféra v NTC: "Diváci boli skvelí, takisto ja sama som sa snažila hecovať sa. Zvyčajne sa až tak nepovzbudzujem, no dnes to bolo vidno a bolo to super."

Potapovová v singli dvojok proti Kužmovej nahradila Annu Kalinskú. Ešte len 16-ročná Ruska absolvovala svoj debut v tejto súťaži. Košičanka sa nachádza na svojej rekordnej 121. pozícii v počítačovom poradí WTA, Potapovovej patrí presne 200. miesto (tiež osobné maximum), kedysi bola jednotkou juniorského tzv. kombinovaného systému ITF. Bol to premiérový vzájomný duel. 

"Urobila som všetko, čo bolo v mojich silách. Na konci druhého a v treťom sete bola Viktória lepšou hráčkou na kurte. V budúcnosti musím na sebe ešte viac pracovať, aby som sa zlepšila. Anna bola po včerajšku veľmi unavená, takže som si myslela, že nastúpim. Cítila som podporu svojho tímu i priaznivcov a veľmi mi to pomohlo. Zápas som si užila, rovnako i celý víkend. Táto situácia nie je pre ruský tenis príliš lichotivá, ale máme nový mladý tím a musíme zapracovať, aby sme sa vrátili tam, kam patríme," vyhlásila Potapovová.

Tím SR si 21. - 22. apríla zahrá v play-off o elitnú osmičku ročníka 2019 MS tímov pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Súpera spozná v utorok 13. februára. Žreb sa uskutoční o 11.00 h SEČ v londýnskej centrále ITF. "Zbornej" prisúdi protivníka na rovnaký termín na play-off o II. svetovú skupinu nasledujúcej edície.


Tagy: Viktória Kužmová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Diana Černáková

DISKUSIA