Česká senzácia zaplavila internet: Veľká kritika televízie a smiešne prirovnanie!

Ester Ledecká
Ester Ledecká

PJONGČANG - Sociálne siete zaplavila vlna komentárov po nečakanom víťazstve Ester Ledeckej v olympijskom superobrovskom slalome. Ľudia komentujú najmä jej prekvapený výraz po dojazde do cieľa a úspech prirovnávajú k víťazstvu hokejistov v Nagane v roku 1998. Kritika sa naopak zniesla na Českú televíziu, ktorá jazdu neodvysielala v priamom prenose.

Podľa štatistík na webe keyhole.co poslali len používatelia twitteru včera 500 príspevkov z hashtagom #ledecka, ktorý videlo 3,3 milióna užívateľov. Najviac ich prišlo z ČR, Nemecka, USA a Talianska. "A čeština je obohatená o nové prirovnanie - Čuduješ sa ako Ledecká v cieli!", píše sa na Twitteri.

"Zlato zo superobrovského slalomu? To je fantázia. Ester Ledecká je úplne skvelá! Gratulujem," komentoval jej víťazstvo minister zahraničia v demisii Martin Stropnický (ANO).

Často v tweetoch zaznievalo prirovnanie k novému Naganu. "Obrovská gratulácia k senzačnému, fantastickému úspechu Ester Ledeckej. Je to krásny príbeh, zapísala sa zlatým písmom do olympijskej histórie. Má pred sebou veľkú lyžiarsku kariéru! Dnes sme videli Nagano v lyžiarskom podaní!" uviedol ďalší fanúšik.

Nemalá časť užívateľov twitteru kritizovala Českú televíziu. "Hlavne keď dávajú v TV priame prenosy zo zjazdov všetkých politických strán, ale prenos zo super-G na OH s #Ledecka nič," napísal Milan Nedvěd. Nečakané víťazstvo komentujú na twitteri aj športové médiá. Napríklad nemecký DW Sport sa pýta, či môže byť na hrách ešte vôbec silnejší olympijský príbeh.


Tagy: Ester Ledecká

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP Photo/Eddie Pells

DISKUSIA