Kruté odkrytie pravdy českých lyžiarok: Vyhrávali medaily, no nevedia si prísť na meno!

Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová

PRAHA - Česká lyžiarka Gabriela Koukalová sa vo svojej spovedi, ktorú knižne vydal jej manžel Petr Koukal, na nič nehrá a veci berie poriadne od podlahy. Žiadna servítka pred ústami, všetko povedané narovinu.

Koukalová v nej hádže špinu na všetkých, ktorí prektali jej úspešnú kariéru biatlonu. Veľmi horúcou témou je aj divný vzťah s kolegyňou Veronikou Vítkovou - s ňou pritom zbierala olympijské medaily a spolu spôsobovali radosť celému českému národu. Ibaže, pravda sa schovala niekam inam, veci nie sú také sladké, ako sa navonok zdá.

Vítková a Koukalová vyhrali napríklad v zmiešanej štafete na olympiáde v Soči 2014, keď spoločne vybojovali medailu so strieborným nádychom. Zlepšenie vzťahu? Ani náhodou. Rok potom spolu mohli schuti osláviť titul majsteriek sveta. Ak si myslíte, že toto víťazstvo im pomohlo k tomu, aby sa začali mať rady aj v súkromnej sfére, ste na omyle. 

Gabriela Soukalová, neskôr Koukalová, a Veronika Vítková sa neznášali. Koukalová si je však istá svojím tvrdením, že na vine bola tá menej slávna, a teda Vítková. "Už niekoľko rokov spolu takmer nehovoríme. Snažila som sa mnohokrát nájsť cestu, ale ona nechcela. Alebo som ju možno hľadala nesprávne. Je nám lepšie, keď sme jedna bez druhej. A zároveň mi jej je trochu ľúto." 

Celý spor sa mal začať omnoho skôr, presnejšie v detských rokoch, keď vraj Veronika mala na Gábinu donášať. Vítková bola vtedy susedkou Koukalovej bratranca a Gábina údajne mala po Veronike hodiť jablko veľmi surovým spôsobom. 

Vraví sa tiež, že Vítková na olympiáde v Soči nezagratulovala Koukalovej k medaile a na zájazdoch reprezentácie dokonca odmietla jazdiť s Gabrielou v jednom aute. Biatlonoví funkcionári však o horúcich peklách medzi Víktovou a Koukalovou vedeli. Gábina a Veronika sa na fotkách usmievali, ale pod ich tvárami bol evidentne hnev, nevyriešené spory a možná zášť jednej voči druhej, ktorá v nich zostane ktovie dokedy. 


Tagy: Gabriela Koukalová Veronika Vítková

Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA