Schmiedlová mieri po dlhých mesiacoch opäť na vrchol: V Bogote ju čaká finále!

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová

BOGOTA - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová zvíťazila za 87 minút presvedčivo 6:3, 6:2 nad Rumunkou Anou Bogdanovou nasadenou ako siedmou v stretnutí sobotňajšieho semifinále dvojhry na turnaji WTA International Claro Open Colsanitas v kolumbijskej Bogote (dotácia 250 000 USD, antuka vonku). Bol to Schmiedlovej premiérový vzájomný duel s 25-ročnou 76. ženou singlového renkingu Bogdanovou.

Schmiedlová bude v nedeľu bojovať o trofej s lepšou zo zápasu Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.-5) - Dalila Jakupovičová (Slovin.). Proti 26-ročnej Arruabarrenovej-Vecinovej (79., najvyššie bola na 52. priečke) má štatistiku 1:0, presadila sa 6:3, 6:4 pred štyrmi rokmi v kvalifikácii na tvrdom povrchu v Indian Wells. S 27-ročnou Jakupovičovou (141., maximum v podobe 129. miesta) ešte nehrala.

Dvadsaťtriročná Košičanka Schmiedlová bola medzi najlepšími štyrmi na úrovni Tenisovej asociácie žien (WTA) prvý raz od septembra 2015, keď sa jej to podarilo v Soule. Na finále čakala ešte o čosi dlhšie, a to od júla 2015 - vtedy napokon aj získala titul v Bukurešti, druhý vo svojej kariére po Katoviciach z apríla 2015. Zverenkyňa Milana Martinca v rámci projektu NTC v pondelok dosiahla svoj premiérový zápasový úspech v hlavnej singlovej súťaží nad úrovňou ITF od októbra 2016, keď bola v osemfinálovom 2. kole na turnaji WTA tiež so štatútom International v Luxemburgu. Medzičasom pridala v kolumbijskej metropole ďalšie tri triumfy.

Niekdajšia 26. žena svetového rebríčka WTA vo dvojhre Schmiedlová, teraz 132. v systéme, už má istotu 180 bodov do hierarchie a prémie 21 400 USD pred zdanením. Šampiónka získa 280 bodov a 43 000 USD brutto. V online prepočte sa Slovenka posunula na 99. post, tento týždeň má v dosahu 83. miesto. Extrémne prospieva svojej ambícii zmestiť sa nad čiaru hlavnej súťaže dvojhry na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros.

Zatiaľ úspešnejšia zo sestier Schmiedlových figuruje v oficiálnej predbežnej nominácii Slovenska na stretnutie s domácim Bieloruskom 21. - 22. apríla na tvrdom povrchu v hale Čižovka v Minsku v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 reprezentačných družstiev žien.

Dvojhra - semifinále:
Karolína Schmiedlová (SR) - Ana Bogdanová (Rum.-7) 6:3, 6:2 za 87 minút


Tagy: Anna Karolína Schmiedlová

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter - WTA

DISKUSIA