Schumacher sa zrejme už nezotaví: Majetok v rukách otca a manželka si musí pýtať povolenie od súdu

Rolf Schumacher
Rolf Schumacher

ŽENEVA - Niekdajší fenomenálny nemecký pretekár F1 Michael Schumacher sa už zrejme nezotaví z následkov nehody na lyžiach z decembra 2013. Liečba 7-násobného majstra sveta ročne zhltne milióny eur, avšak majetok 49-ročného motoristického fenoména je naďalej obrovský. Jeho väčšinu spravuje otec bývalého dlhoročného jazdca Ferrari - Rolf Schumacher.

Kolízia na lyžiach spred piatich rokov mala pre Michaela Schumachera fatálne následky. Utrpel pri nej závažné poranenie hlavy, podrobil sa mnohým operáciám a dokonca ho istý čas udržiavali v umelom spánku, z ktorého sa prebúdzal viac ako päť mesiacov. Momentálne sa oňho starajú v jeho dome vo Švajčiarsku bez zverejňovania špecifikácie zmien v zdravotnom stave.

Časopis Bilanz pred dvomi rokmi zverejnil rebríček najbohatších osobností F1. Napriek nákladnej rehabilitácii odhadol Schumacherov majetok na 700 miliónov eur. Ako vypátralo nemecké periodikum Bunte, tieto peniaze z prevažnej miery spravuje spomenutý Rolf Schumacher. Jeho syn Michael mu už v roku 1992 podpisom u notára udelil povolenie plne nakladať s jeho bankovým kontom. V tom čase sa už Schumacher stretával so svojou súčasnou manželkou Corinnou, ale ešte neboli zosobášení.

"Polovička" Michaela Schumachera má taktiež prístup k manželovým miliónom, ale v prípade, že vynakladá väčšie obnosy peňazí, napríklad na nákup pozemkov, musí požiadať o povolenie príslušný súd. Magazín Bunte podotýka, že plnomocenstvo pre Rolfa Schumachera nevytvára v rodine napätie. Pretekárov otec, ktorý žije v rozsiahlom panstve na brehu Ženevského jazera, má so svojou nevestou veľmi dobrý vzťah. V testamente Michaela Schumachera je taktiež zmienka o tom, že v prípade jeho smrti po ňom všetko zdedia manželka a deti.


Tagy: Michael Schumacher

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Thibault Camus

DISKUSIA